Thumbnail Image

Розглянуто питання про існування в Київській Русі такого суспільного прошарку, як рицарство. Спираючись на матеріали усної народної творчості, давньоруської літератури, автор доводить, що в Київській Русі в Х–ХІ столітті склалось рицарство з притаманними йому моральними цінностями, нормами поведінки. В Київській Русі рицарство не було сприйняте з заходу, а виникло як самостійне явище давньоруського суспільства. The paper “Bogatyrs – the Knights of Ukraine” deals with question of existing such stratum as knighthood in Kyjvan Rus. Taking the materials of verbal folk art, Old Rus literature as a basis the authorproves that Kyivan RUS of 10–11 centuries had knights of moral values and rules of condacts characteristics of them/ knighthood of Kyivan Rus wasn’t a borrowing from the West, it arose as an original phenomenon of Old Rus society.

Матюхіна О. А. Богатирі – рицарі України (Рицарський епос на Україні за матеріалами усної народної творчості) / О. А. Матюхіна // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2000. – № 408 : Держава та армія. – С. 160–166. – Бібліографія: 12 назв.

Endorsement

Review