У статті розглянуто поняття кримінальної субкультури в установах виконання покарання. Охарактеризовано структуру кримінальної субкультури засуджених до позбав- лення волі. Окреслено умови, які спонукають засуджених до підтримання кримінальної субкультури. Визначено основні соціально-економічні елементи кримінальної субкультури засуджених до позбавлення волі. З’ясовано залежності рівня і структури пенітенціарної злочинності від наявної кримінальної субкультури серед засуджених.
The article deals with the concept criminal subculture in penitentiary institutions. The structure of the criminal subculture of convicted prisoners has been characterized. The conditions that encourage convicts to maintain a criminal subculture are outlined. The basic socio-economic elements of the criminal subculture of sentenced persons to prison are determined. The dependence of the level and structure of penitentiary crime on the existing criminal subculture among the convicts is determined.
В статье рассмотрено понятие криминальной субкультуры в учреждениях исполнения наказания. Охарактеризованы структуру криминальной субкультуры осужденных к лишению свободы. Определены условия, побуждающие осужденных к поддержанию криминальной субкультуры. Определены основные социально-эконо- мические элементы криминальной субкультуры осужденных к лишению свободы. Выяснено зависимости уровня и структуры пенитенциарной преступности от имеющейся криминальной субкультуры среди осужденных.

установа виконання покарання, засуджені, кримінальна субкультура, традиції, пенітенціарна злочинність, жаргон, татуювання, тюремна лірика, penal institution, condemned criminal subculture, traditions, penitentiary crime, jargon, tattoos, prison lyrics, учреждение исполнения наказания, осуждены, криминальная субкультура, традиции, пенитенциарная преступность, жаргон, татуировки, тюремная лирика

Гула Л. Кримінальна субкультура як детермінант злочинності в установах виконання покарання / Лев Гула // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 884. — С. 223–229.