Спори про поширення відомостей у мережі Інтернет: суперечності судової практики

Видавництво Львівської політехніки

Аналізується актуальна судова практика Європейського Суду з прав людини, Європейського Суду Правосуддя, вітчизняних судів з приводу поширення відомостей у мережі Інтернет. Констатується певна відмінність у підходах цих судів до вирішення спорів вказаної категорії. Підкреслюється, що позиція вітчизняних вищих судових інстанцій щодо можливості притягнення до відповідальності власника сайту за розміщені на ньому коментарі загалом, відповідає правовим позиціям Європейського Суду з прав людини. Анализируется судебная практика Европейского Суда по правам человека, Европейского Суда Правосудия, отечественных судов по поводу распространения информации в сети Интернет. Констатируются некоторые отличия в подходах этих судебных инстанций к решению споров этой категории. Подчеркивается, что позиция отечественных высших судебных инстанций по поводу возможности привлечение к ответственности владельца сайта за размещенные на нем комментарии в целом, отвечает правовым позициям Европейского Суда по правам человека. The relevant jurisprudence European Court of Human Rights, European Court of Justice and domestic courts on the dissemination of information on the Internet is analyzed in the article. Certain differences in approach of the courts to resolve disputes of this category is noted. It is emphasized that the position of the higher courts about the possibility of liability of the owner for the site posted comments on it generally meets the legal position of the European Court of Human Rights.

судова практика, Європейський Суд з прав людини, Європейський Суд Правосуддя, Інтернет, сайт, коментарі, інформація, судебная практика, Европейский Суд по правам человека, Европейский Суд Правосудия, Интернет, сайт, комментарии, информация, jurisprudence, the European Court of Human Rights, the European Court of Justice, internet, website, comments, information

Тарнавська М. І. Спори про поширення відомостей у мережі Інтернет: суперечності судової практики / М. І. Тарнавська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. – 2015. – № 813. – С. 343–349. – Бібліографія: 19 назв.