Істина й концепт, або про те, що є концептом у філософії Анрі Берґсона, а що ним не є. Післямова до українського перекладу листа Анрі Берґсона до Рихарда Кронера

Date

2020-02-24

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

Abstract

Лист Анрі Берґсона до Рихарда Кронера написаний у листопаді 1910 року. Перекладений українською мовою вперше. У листі Берґсон проливає яскраве світло на крихітні й зазвичай непомітні, але вельми важливі деталі, свого вчення про істину та концепти, зокрема концептотворення.
The Letter to Richard Kroner was written by Henri Bergson in the end of November 1910. It is translated into Ukrainian for the first time. In the letter, Bergson sheds a bright light on tiny and usually invisible but very important details of his doctrine about truth and concepts, in particular creating new concepts.

Description

Keywords

Берґсон, Кронер, безпосереднє, істина, концепт, концептотворення, Stepan Gzhytskyi Lviv National University of Veterinary Medicine and Biotechnologies

Citation

Бартусяк П. Істина й концепт, або про те, що є концептом у філософії Анрі Берґсона, а що ним не є. Післямова до українського перекладу листа Анрі Берґсона до Рихарда Кронера / Павло Бартусяк // Гуманітарні візії. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 6. — № 2. — С. 51–52.