Air qualityand effect of ventilation in buildings

Національний університет "Львівська політехніка"

Розкрито проблему якості повітря у деяких приміщеннях, зокрема у конференцзалі, офісних та класних кімнатах. Основною вимогою утворення здорового оточуючого середовища всередині приміщення і оптимальної інтенсивності праці людей є адекватна кількість свіжого повітря без фізичних чи хімічних забруднень. Фізичні та хімічні забруднення оточуючого середовища всередині приміщення часто продукуються працюючими там людьми. Діоксид вуглецю (CO2) як хімічний забруднювач виділяється працюючими людьми через їх діяльність. Виділення CO2 становить 4 % від усього повітря в приміщенні за температури від 34 до 36 °C. The paper is concerned with air quality in selected ventilated rooms: conference room, office and classroom. The basic assumption for a healthy indoor environment and optimum occupant performance is adequate fresh air amount without the physical and chemical pollutants. The physical and chemical pollutants in indoor environment are also produced by occupants. The carbon dioxide (CO2) as chemical pollutant is produced by occupants respecting human activities. The carbon dioxide production is 4 percents of the total air exhaled amount at the temperature of 34°C to 36°C.

діоксид вуглецю, інфільтрація повітря, якість повітря, норми вентилювання, carbon dioxide, air infiltration, air quality, ventilation rate

Air qualityand effect of ventilation in buildings / Cornel Muntea, Domnita Florin, Peter Kapalo, Richard Nagy // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2012. – № 737 : Теорія і практика будівництва. – C. 274–279. – Bibliography: 4 titles.