Thumbnail Image

2002-03-26

Досліджено закономірності газовиділення при ТК піролізі кам’яного вугілля у КШ у середовищі продуктів згоряння. Встановлено, що основні закономірності газовиділення при ТК піролізі вугілля ГСШ в інертному середовищі та середовищі продуктів горіння в діапазоні режимних параметрів, які були досліджені, аналогічні. Нижчі значення питомих виходів та констант швидкостей виходу Н2 та СН4, які спостерігалися у середовищі С 0 2, порівняно з інертним середовищем пов’язані з проходженням проміжних гомогенних реакцій.
We study the laws of gas liberation in the course of thermocontact pyrolisis of bituminous coal in a fluidized bed, in the medium of combustion products. We established that the principal laws of gas liberation in the course of thermocontact pyrolisis of GSSh coal in an inert medium and the medium of combustion products are similar in the investigated range of operating conditions. We suppose that lower values of the specific yields and the rate constants of yield of H2 and CH4, which were observed in the medium of C 0 2 as compared with an inert medium, can be explained by the passage of intermediate homogeneous reactions.

Гапонич Л. Особенности газовыделения при термоконтактном пиролизе каменного угля в кипящем слое в среде продуктов горения / Л. Гапонич // Вісник Національного університету "Льввська політехніка". — Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2002. — № 452 : Теплоенергетика. Інженерія довкілля. Автоматизація. — С. 133–138.

Endorsement

Review