Хімія, технологія речовин та їх застосування. – 2011. – №700

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/10498

Вісник Національного університету «Львівська політехніка»

У Віснику опубліковані результати досліджень у галузях неорганічної, органічної, фізичної хімії. Розглядаються питання синтезу нових речовин, вивчення кінетики, механізмів реакцій, встановлення оптимальних умов процесів, а також проблеми вдосконалення та інтенсифікації технології, охорони довкілля. Роботи виконані на кафедрах і в науково-дослідних лабораторіях Національного університету «Львівська політехніка» та інших вищих навчальних закладів і організацій України. Для інженерно-технічних працівників, викладачів, аспірантів і студентів, які спеціалізуються в галузях неорганічної, органічної, фізичної та аналітичної хімії, хімічної технології, хімії високомолекулярних сполук, біотехнології, технології будівельних матеріалів, кераміки, процесів та апаратів хімічної промисловості та охорони довкілля.

Вісник Національного університету «Львівська політехніка» : [збірник наукових праць] / Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. – № 700 : Хімія, технологія речовин та їх застосування / відповідальний редактор Й. Й. Ятчишин. – 484 с. : іл. – Бібліографія в кінці статей.

Search Results

Item
    Дослідження адсорбційної здатності сумішей на основі мінеральних сорбентів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Доскач, Т. М.; Мальований, М. С.; Одноріг, З. С.; Мараховська, А. О.; Піх, О. М.
    Проведені дослідження щодо вирішення проблеми очищення газових викидів від тваринницьких ферм. Досліджено адсорбційну здатність цеоліту, палигорськіту та глауконіту щодо аміаку. The conducted researches are in relation to the decision of problem of cleaning of gas extrass from stock-raising farms. Investigational adsorbtivity of zeolite, paligorskite and to the glauconite in relation to an ammonia.
    Item
    Механізм адсорбції іонів амонію природними алюмосилікатами
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Гумницький, Я. М.; Сабадаш, В. В.; Тижбір, Г. А.
    Експериментально досліджено адсорбцію іонів амонію на природних алюмосилікатах. Проведено узагальнення отриманих результатів дослідження та розрахункових даних. Adsorption of ammonium ions on natural alyomosilicates is experimentally explored. Generalization of the got results of research and calculation data is conducted.
    Item
    Формування тонких шарів пероксидних макроінісурфів на поверхнях різної природи
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Шевчук, О. М.; Букартик, Н. М.; Токарев, С. В.; Монцібович, Р. О.
    Досліджено процеси формування тонких шарів пероксидних макроінісурфів на дисперсних і планарних поверхнях. Показано, що, змінюючи природу реакційноздатного макроінісурфа, умови одержання полімерного покриття (присутність додаткового структуруючого агента, режим температурної обробки), можна контролювати товщину полімерного пероксидованого наношару, його структуру, колоїдно-хімічні властивості. Ключові слова: пероксид, макроінісурф, полімерний наношар, адсорбція, атомно- силова мікроскопія. The processes of formation of peroxide macroinisurf thin layers on the disperse and flat surfaces have been studied. It has been shown that changing the nature of reactive macroinisurf, the conditions of polymer coating obtaining (the presence of additional curing agent, temperature treatment mode) one can control the thickness of polymeric peroxide-containing layer, its structure and colloidal-chemical properties. Key words: peroxide, macroinisurf, polymer nanolayer, adsorption, atomic-force microscopy.
    Пероксидація гідроксиапатиту
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Чобіт, М. Р.; Шевчук, О. М.; Токарев, В. С.
    Одержано наночастинки гідроксиапатиту з прикріпленими до поверхні пероксидними групами, що досягається проведенням золь-гель-синтезу мінеральних частинок в присутності гетерофункціональних олігопероксидів. This article describes obtaining of the hydroxyapatite nanoparticles with peroxide groups attached to the surface that is achieved via a sol-gel synthesis of mineral particlesin in the presence of heterofunctional oligoperoxide.
    Item
    Перспективні напрямки очищення свердловинних вод від сполук феруму
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Яворський, В. Т.; Савчук, Л. В.; Рубай, О. І.
    Аналіз наявних методів очищення свердловинних вод від сполук Феруму. Вибір напряму досліджень процесів знезалізнення води різного об’єму. Analysis of borehole water purification methods of iron compounds. The choice of research process of extracting iron from of various volumes of water.