Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку. – 2012. – Випуск №24

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/13431

Збірник наукових праць

У збірнику наукових праць розглянуто різні аспекти суспільно-політичного розвитку України. Основну увагу приділено аналізові державотворчого процесу, що є серцевиною суспільного і політичного життя після набуття незалежності. Для державних, політичних, громадських діячів, науковців та студентів.

Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національна академія наук України, Інститут народознавства, Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2012. – Випуск 24. – 152 с.

Search Results

Item
    Проблема інституалізації соціального капіталу як передумови розвитку громадянського суспільства в Україні
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Четверікова, Лариса
    Досліджено суть та проблеми інституалізації соціального капіталу як необхідної передумови становлення громадянського суспільства. Розглянуто стан та перспективи розвитку соціального капіталу в Україні. The article briefly outlines the essence and problems of institutionalization of social capital as a condition precedent to development of civil society and examines the state and prospects of development of social capital in Ukraine.
    Українська “малоросійщина” – загроза національній свободі та державотворенню
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Климончук, Василь
    Розглядаються складні процеси становлення української державності, осмислюються проблеми модернізації української нації впродовж історичної спадщини, особливостей її самоорганізації, осягнення складних процесів диференціації і самоідентифікації українців. З’ясовано значення та роль свободи у духовній сфері суспільства як чинника становлення демократичної політичної системи в Україні. We consider the complex processes of the Ukrainian statehood, conceptualized the problem of modernization of the Ukrainian nation during the historical heritage, its features of self-comprehension of the complex processes of differentiation and self Ukrainian. Explained the importance and role of freedom in the spiritual sphere of society, as a factor in the formation of a democratic political system in Ukraine.
    Item
    Молодіжні громадські організації: різновиди, суспільні функції та проблема активізації їх діяльності
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Кулеба, Оксана
    Розглянуто один з найважливіших інститутів громадянського суспільства – молодіжні громадські організації. Проаналізовано і синтезовано терміни, що їх використовують українські та зарубіжні дослідники щодо визначення молодіжних громадських організацій. Визначено рівень залученості молодіжних громадських організацій різного рівня до суспільно-політичної діяльності. The article deals with one of the most important institutions of civil society - the youth organization. Analyzed and synthesized the terms that are used in Ukrainian and foreign researchers on the definition of youth organizations. Defined level of involvement of youth organizations at various levels to the social and political activities.