Комп'ютерні науки та інформаційні технології. – 2008. – №629

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2094

Вісник Національного університету "Львівська політехніка"

У віснику опубліковано статті за результатами досліджень з актуальних питань комп’ютерної інженерії та інформаційних технологій, виконаних професорсько-викладацьким складом Національного університету “Львівська політехніка” та провідними вченими західного регіону України в галузі проектування архітектур і компонентів комп’ютерних систем, моделювання складних об’єктів, процесів і систем розробки і використання новітніх інформаційних технологій. Для науковців, викладачів вищих закладів освіти, інженерів, що спеціалізуються у сфері новітніх обчислювальних систем, мереж, комп’ютеризованих засобів розв’язання задач цифрового опрацювання сигналів, автоматизованого проектування та керування, а також докторантів, аспірантів та студентів старших курсів відповідних спеціальностей та електроприладобудування.

Вісник Національного університету "Львівська політехніка" : [збірник наукових праць] / Міністерство освіти і науки України, Державний університет «Львівська політехніка». – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2008. – № 629 : Комп’ютерні науки та інформаційні технології / відповідальний редактор Ю. М. Рашкевич. – 191 с. : іл.

Search Results

Особливості управління великим містом
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Огородник, І.
    Проаналізовано існуючий стан управління великим містом, виявлено недоліки управління, досліджена система цілей управління містом, потреби мешканців міста та вплив елементів міського середовища на рівень їх задоволення, запропонована концептуальна схема управління великим містом, яка дасть змогу покращити якість управління містом.
    Item
    Особливості проектування та впровадження систем електронної комерції
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Висоцька, В. А.
    Проаналізовано основні проблеми електронної комерції та запропоновано методи їх вирішення.
    Item
    Збільшення роздільної здатності зображень поєднанням засобів теорії нечітких множин та генетичних алгоритмів
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Рашкевич, Ю.; Ковальчук, А.; Пелешко, Д.
    На основі поєднання методів теорії нечітких множин і генетичних алгоритмів запропоновано метод збільшення роздільної зданості з одночасною фільтрацією зображення.
    Item
    Авторський захист графічних зображень за допомогою числових в’язанок
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Різник, О.; Балич, Б.; Скрибайло-Леськів, Д.; Парубчак, В.
    Розглянуто представлення чисел на основі числових в'язанок для авторського захисту графічних зображень. Розроблена методика побудови кодових комбінацій чисел на основі теорії числових в’язанок, що дає можливість представлення кодових комбінацій чисел у вигляді монолітного коду. Для цих цілей використовується технологія на основі моделі числової лінійки-в'язанки, яка зводиться до заміни певних пікселів в зображенні, що дає змогу створювати ефективні алгоритмів кодування і декодування.
    Автоматизація оброблення письмової кореспонденції
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Загребнюк, В.; Кидисюк, А.; Кріль, С.; Следнева, Н.
    Розглянуто розроблення програмно-аиаратного комплексу для напівавтоматичного сортування листів. Наведено склад апаратної частини та застосувань щодо розпізнавання поштового індексу. Упровадження такого комплексу дасть змогу істотно зменшити кількість помилок та витрати ручної праці при сортуванні листів.
    Item
    Тенденції невизначеності у мовах програмування
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Зербіно, Д.; Цимбал, Ю.
    Розглянуто підходи до створення мов програмування, які призначені для розв’язання інтелектуальних задач. Введено різні типи невизначеностей та проаналізовано їхню роль в підвищенні рівня інтелектуальності та зручності мови програмування.
    Item
    Прикладні аспекти закону досконалих симетрій у кібернетиці та інформаційних технологіях
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Різник, В.
    Розглядається новий підхід до розроблення засобів пересилання та перетворення інформації в системах управління з поліпшеними якісними показниками, що ґрунтується на використанні закону «досконалих» симетрій гармонізованого простору-часу. Розкриваються можливості практичного використання закону досконалих симетрій в кібернетиці та суміжних галузях науки і техніки.
    Item
    Алгоритм побудови графіка руху поїздів
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Притула, М.; Шпакович, Р.
    Розглянуто питання розвитку теорії і практики побудови графіків руху поїздів. Розраховано основні елементи графіка та результати апробації розроблених алгоритмів побудови графіків руху на реальних даних.
    Item
    Програмна модель методу усереднення шумових сигналів
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Микитин, І.
    Розглянуто програмну модель розрахунку середнього значення квадрата шумової напруги методом усереднення частинами.
    Item
    Розроблення інформаційної технології для аналізу та синтезу мемс
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Теслюк, В.
    Розроблено структурну схему інформаційної технології для аналізу та синтезу мікроелектромеханічних систем, яка ґрунтується на використанні блочно-ієрархічного підходу до розроблення інтегральних структур, визначено основні особливості багаторівневої розробки МЕМС та вдосконалено бібліотеку математичних моделей.