Проблеми української термінології. – 2005. – №538

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/54982

Вісник Національного університету «Львівська політехніка»

У Віснику «Проблеми української термінології» опубліковано статті, які розкривають такі тематичні напрями: теоретичні засади термінознавства та лексикографії, нормування та стандартизація термінології, термінологія природничих та гуманітарних знань. Для науковців і фахівців різних галузей знань, а також викладачів і студентів навчальних закладів.

Вісник Національного університету «Львівська політехніка» : [збірник наукових праць] / Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2005. – № 538 : Проблеми української термінології / відповідальний редактор Левко Полюга. – 120 с. : іл.

Вісник Національного університету “Львівська політехніка”

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТЕРМІНОЗНАВСТВА ТА ЛЕКСИКОГРАФІЇ
НОРМУВАННЯ ТА СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТЕРМІНОЛОГІЇ
ТЕРМІНОЛОГІЯ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ
ТЕРМІНОЛОГІЯ ГУМАНІТАРНИХ ЗНАНЬ
ПОВІДОМЛЕННЯ, МАТЕРІАЛИ, РЕЦЕНЗІЇ

TEORETYCHNI ZASADY TERMINOZNAVSTVA TA LEKSYKOHRAFII
NORMUVANNIA TA STANDARTYZATSIIA TERMINOLOHII
TERMINOLOHIIA PRYRODNYCHYKH ZNAN
TERMINOLOHIIA HUMANITARNYKH ZNAN
POVIDOMLENNIA, MATERIALY, RETSENZII

Search Results

Item
    Комплексне дослідження української та англійської науково-технічної літератури з дистанційного навчання
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Шуневич, Богдан; Національний університет «Львівська політехніка»
    У статті представлено результати комплексного дослідження науково-технічної літератури з дистанційного навчання на матеріалі глосаріїв і матеріалів вітчизняних міжнародних конференцій з дистанційного навчання, а також наведено приклади подібних досліджень, які організовано зі студентами кафедри прикладної лінгвістики Національного університету «Львівська політехніка».
    Item
    Асоціативно-образний мотив складених термінів із семою «вода»
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Теглівець, Юлія; Національний університет «Львівська політехніка»
    Лінгвісти мають різні погляди на фразеологічний статус термінів-словосполучень. Одні вважають їх фразеологічними одиницями, інші називають терміни з яскраво вираженим емоційно-експресивним забарвленням метафоризованими словосполученнями. Проблема, якої торкається автор, - образність як наслідок асоціативного характеру людського мислення. Основну увагу в публікації зосереджено на структурно-семантичному аналізі термінів-словосполучень із семою «вода».
    Item
    Інтернет як полігон розвитку природної мови
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Стрельбіцька, Люба; Національний університет «Києво-Могилянська академія»
    Спілкування в Інтернеті будується на письмовій розмовній мові. Матеріал нашого дослідження - українська компуторна лексика (997 одиниць). Завдання - виявити джерела й способи формування компуторної лексики. Морфологічний аналіз: процес творення лексики не завершено, оскільки домінують іменники (68%). Словотворчий аналіз: способи словотворення морфологічні, лексико-семантичні. Компуторна лексика - багатий матеріал для дослідження словотворчих процесів, оскільки поєднує загальні мовні тенденції з яскравою індивідуальною творчістю.
    Мовна специфіка українського терміна
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Пілецький, Володимир; Львівський національний університет ім. Івана Франка
    У статті з’ясовано роль і місце трьох типів термінів-росіянізмів, англіцизмів та інтернаціоналізмів - у різних терміносистемах сучасної української мови, здійснено спроби виявити способи й засоби їх можливої заміни українськими відповідниками з урахуванням специфіки української мови.
    Item
    Основні принципи укладання навчальних термінологічних словників
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Мусійовська, Оксана; Українська академія друкарства ім. Івана Федорова
    У статті розглянуто основні принципи укладання навчальних термінологічних словників. Проаналізовано критерії відбору термінологічної лексики та особливості перекладу термінів з англійської мови на українську.
    Item
    Квазітермін у рекламному тексті: конотативний компонент значення
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Михайлович, Ольга; Українська академія друкарства ім. Івана Федорова
    Розглянуто конотативний аспект значення терміна в неспеціальному мовному оточенні. Дослідження проведено на основі рекламних текстів, які є потужним каналом проникнення термінологічної лексики в загальновживану. Здійснено спробу з’ясувати фактори набуття квазітермінами конотативності, а також визначити найпоширеніші типи конотацій квазітерміна в рекламному повідомленні.
    Item
    Сучасні українські абревіатури: перспективи і стан дослідження
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Микульчик, Роман; Технічний комітет стандартизації науково-технічної термінології Міністерства освіти і Держспоживстандарту України
    У статті розглянуто проблематику абревіатур у сучасному українському мовознавстві. Основну увагу приділено питанням класифікації абревіатур, їх морфологічної характеристики та відабревіатурного словотворення.
    Item
    Зміст до “Проблеми української термінології”
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01)
    Технологічні аспекти вживання української мови в середовищі ОС Windows