Вимірювальна техніка та метрологія

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2123

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення метрологічної надійності вимірювань
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-28) Володарський, Є. Т.; Потоцький, І. О.; Volodarsky, Eugen; Pototskiy, Ihor; Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”; Державне підприємство “Укрметртестстандарт”; National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”; State Enterprise “Ukrmetrteststandard”
    У статті запропоновано підхід щодо дослідження метрологічної надійності вимірювань з урахуванням умов та режимів функціонування засобів вимірювальної техніки, оснований на проміжному контролі середньо- квадратичного відхилення результатів вимірювань. Введено нове поняття критичної послідовності точок на контрольній карті Шухарта (s-карті), поява якої свідчить про наявність впливу на результат вимірювання засобом вимірювальної техніки невипадкових величин. Проаналізовано ймовірності потрапляння послідовностей точок у певні діапазони контрольної карти, відповідно до закону розподілу середньоквадратичного відхилення, на основі яких запропоновано критерії встановлення необхідності калібрування або ремонту засобу вимірювальної техніки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Послідовний адаптивний метод прийняття рішення про придатність продукції
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Володарський, Є. Т.; Кошева, Л. О.; Клєвцова, М. О.; Національний технічний університет України «КПІ імені Ігоря Сікорського»; Національний авіаційний університет; Національний технічний університет України «КПІ імені Ігоря Сікорського»
    Проаналізовано вимоги до підвищення вірогідності оцінки відповідності продукції. Показано, що вірогідність прийняття правильного рішення залежить від невизначеності вимірювання, пов’язаної з результатом вимірювального контролю, та довжиною допускового інтервалу. Встановлено, що найефективнішим методом оцінювання та прийняття рішення щодо відповідності об’єкта є послідовний адаптивний метод, та висвітлено його сутність. Розроблено алгоритм реалізації запропонованого методу. Показано, що застосування методу підвищує ймовірність прийняття правильного рішення про відповідність для кожного контрольованого об’єкта, та, порівняно з відомими методами, істотно не впливає на зменшення продуктивності та підвищення собівартості продукції.