Теорія і практика будівництва

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2113

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Thermal modernization of industrial rooms air conditioning system
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Возняк, О.; Сухолова, І.; Юркевич, Ю.; Довбуш, О.; Voznyak, O.; Sukholova, I.; Yurkevych, Yu.; Dovbush, O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Важливим пріоритетом економічної політики України є ощадне використання енергії. Тому в країні провадять політику енергоощадності, а цілі енергоефективності є всеосяжними та охоплюють як законодавчу базу, так і технічні нововведення. Велику кількість енергії витрачають на створення внутрішнього мікроклімату у виробничих приміщеннях. Одним із ефективних способів зменшення енергоспоживання для потреб охолодження є термічна модернізація системи кондиціонування повітря. Наведено економічні показники заходів термореновації під час реконструкції системи кондиціонування повітря виробничих приміщень. Під час реконструкції системи кондиціонування повітря для порівняння було здійснено такі термомодернізаційні заходи: заміна режиму роботи системи кондиціонування повітря зі стаціонарного на змінний, встановлення двоструминних пристроїв розподілу повітря, встановлення автоматики Belimo, використання настильних струмин. Економічне оцінювання передбачає використання сучасної методології оцінювання економічної ефективності систем термомодернізації, яка враховує останні концепції економічних розрахунків, зокрема рекомендації UNIDO (Департаменту з промислового розвитку Організації Об’єднаних Націй). Двоструминний повітророзподільник дає змогу роздавати припливне повітря у верхній зоні приміщень різного призначення з утворенням закрученої та плоскої струмин. Через наявність рухомих пластинок, прикріплених до дифузора повітророзподільника, аеродинамічні параметри результуючого повітряного потоку поліпшуються завдяки зменшенню коефіцієнтів загасання швидкості та температури повітряного потоку. Визначено оптимальний термореноваційний варіант з умови отримання максимального прибутку та енергоощадності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Моделювання потоку повітря у приміщенні в нестаціонарному режимі
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Возняк, О. Т.; Сухолова, І. Є.; Миронюк, Х. В.; Voznyak, O.; Sukholova, I.; Myroniuk, Kh.; Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра теплогазопостачання і вентиляції; Lviv Polytechnic National University, Department of Heat and Gas Supply and Ventilation
    Розглянуто актуальну задачу підвищення ефективності повітророзподілу закрученими та настильними струминами для забезпечення нормативних параметрів повітря у приміщеннях. Показано, що для досягнення максимальної ефективності повітророзподілу необхідно подавати повітря струминами, що інтенсивно затухають ще до входу в робочу зону. Моделювання потоку повітря виконано за допомогою вирішувача CFD FLUENT (Ansys FLUENT). Проведено розрахунок системи рівнянь за допомогою k-ε моделі турбулентності. Представлено подачу повітря в нестаціонарному режимі в системі кондиціонування повітря закрученою і настильною струминами, і визначено їхні параметри в певні проміжки часу. Показано, що при динамічному мікрокліматі можливими є зменшення затрат на систему кондиціонування або вентиляції. Показано, що організм людини сприятливо реагує на короткотривалі відхилення від нормованих параметрів повітряного середовища.
  • Thumbnail Image
    Item
    Researching of air supply device efficiency which creating swirl and spread air jets in poultry houses
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Sukholova, I.; Spodyniuk, N.
    Graphical dependences of axial air velocities and surplus temperatures of swirl air jet have been obtained. Expedience of application of air supply device that creates swirl and spread air jets in birds growing buildings with cascade cages batteries is confirmed. Побудовано графіки розподілу осьових швидкостей і надлишкових температур закрученої струмини, що виходить з повітророзподільника. Підтверджено доцільність застосування повітророзподільника з закрученими і настильними струминами в приміщеннях пташників з каскадними клітковими батареями .