Chemistry, Technology and Application of Substances

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/45006

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Oxidative destruction of benzene in the conditions of unstationary cavitation excitation
    (Видавництво Львівської політехніки, 2023-02-28) Знак, З. О.; Сухацький, Ю. В.; Гогейт, П. Р.; Мних, Р. В.; Танекар, П.; Znak, Z. O.; Sukhatskyi, Y. V.; Gogate, P. R.; Mnykh, R. V.; Thanekar, P.; Національний університет “Львівська політехніка”; Інститут хімічної технології, Мумбаї; Lviv Polytechnic National University; Institute of Chemical Technology, Mumbai
    Встановлено порогове значення енергії, необхідної для деградації бензену після припинення збудження кавітації. Визначено закономірності окисної деструкції бензену в циклічному режимі “кавітація–експозиція”. Показано можливість деструкції бензену у разі ініціювання процесу введенням до водно-бензенового середовища деякої кількості попередньо кавітаційно активованої його частини. Експериментально підтверджено роль кисню в процесі кавітаційної деградації бензену.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив кавітаційних явищ на процеси руйнування органічних та біологічних забруднень у воді
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2020-02-21) Шевчук, Л. І.; Коваль, І. З.; Афтаназів, І. С.; Shevchuk, L. I.; Koval, I. Z.; Aftanaziv, I. S.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Досліджено закономірності кавітаційного очищення стічних вод харчових та хімічних виробництв від органічних та біологічних забруднень у присутності газів різної природи. Встановлено оптимальний діапазон температур 313–318 К для кавітаційної обробки стічних вод. Показано, що процес кавітаційного руйнування органічних сполук можна описати кінетичним рівнянням першого порядку. Підтверджено ефективність барботування газів у кавітаційну зону з метою інтенсифікації одночасного руйнування мікробіологічних та органічних забруднень у стічних водах промислових виробництв.
  • Thumbnail Image
    Item
    Окремий випадок термохімічного аналізу кавітаційного сонолізу води
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2020-02-24) Сухацький, Ю. В.; Sukhatskyi, Yu.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто механізм сонолізу води з утворенням як інтермедіатів (вільних радикалів), так і основних продуктів (водню та кисню), що мають важливе значення для теплоенергетики і технологій водоочищення, які ґрунтуються на застосуванні передових процесів окиснення. Проаналізовано ефективність генерування гідроксильних радикалів у середовищі інертних газів та кисню. Розраховано величину хіміко-акустичного коефіцієнта корисної дії для гідродинамічного струменевого кавітатора, яка становить 0,3675 %, що, принаймні, у 2,5 рази перевищує аналогічну величину для ультразвукових генераторів кавітації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Флотація як стадія кавітаційно-флотаційної технології очищення водних гетерогенних середовищ від дисперсних твердих частинок та органічних сполук
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2019-02-28) Сухацький, Ю. В.; Знак, З. О.; Sukhatskyi, Yu. V.; Znak, Z. O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Наведено результати досліджень стадії флотації комбінованої кавітаційно-флотаційної технології очищення водних гетерогенних середовищ від дисперсних твердих частинок та органічних сполук. Синтез процесів кавітації та флотації запропоновано здійснювати у суміщеному апараті колонного типу. Виявлено раціональні межі зміни тиску на вході у кавітатор (0,3–0,4 МПа) для забезпечення ефективної флотації. Встановлено, що за таких значень тиску утворюється плівково-структурна піна з усередненим радіусом флотаційної бульбашки 1,8 мм, а середня газонаповненість флотаційного шару становить 0,05 м3/м3. Зазначено, що максимальній швидкості флотації кальцію оксалату (13,2·10-4 кг/(м3·с)) відповідає діапазон тривалості кавітаційного оброблення 600–900 с.
  • Thumbnail Image
    Item
    Investigation of cavitational expansion of sodium hypochlorite under isothermal conditions
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Знак, З. О.; Гнатишин, Н. М.; Зінь, О. І.; Оленич, Р. Р.; Znak, Z. O.; Hnatyshyn, N. M.; Zin, O. I.; Olenych, R. R.; Національний університет “Львівська політехніка”; ДВНЗ “Калуський політехнічний коледж”
    Досліджено кавітаційний розклад натрію гіпохлориту, що міститься у стічних водах цеху каустичної соди і хлору, за ізотермічних умов. Встановлено залежність тривалості та кінетичних параметрів процесу від температури та потужності УЗ-випромінювання. Встановлено, що ефективність розкладу натрію гіпохлориту за дії акустичних коливань УЗ-діапазону є істотно вищою, ніж під час його термічної каталітичної деструкції як промислового процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кавітаційне очищення стічних вод жиркомбінату від органічних забруднень у присутності газів різної природи
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Вашкурак, У. Ю.; Шевчук, Л. І.; Vashkurak, U. Yu.; Shevchuk, L. I.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Досліджено вплив газів різної природи в кавітаційних умовах і без них на руйнування органічних забруднень, які містяться в стічних водах жиркомбінату, а саме вплив азоту, кисню, повітря, суміші азоту і кисню в співвідношенні 1:1. Встановлено, що ефективність спільного застосування ультразвуку і газу, незалежно від його природи, є вищою, ніж барботування самого лише газу. Найвищого ступеня очищення стічних вод жиркомбінату досягнуто за спільної дії ультразвуку та повітря. Розраховано ступені руйнування органічних речовин, які підтверджують доцільність спільного застосуванн ультразвуку з повітрям.
  • Thumbnail Image
    Item
    Simulation of the cavitation process in the liquid mediums
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Іващук, О. С.; Ivashchuk, O. S.; Lviv Polytechnic National University
    Розглянуто комп’ютерне моделювання процесу кавітації у рідких середовищах. Виконано експериментальні дослідження закономірностей процесу кавітації модельних розчинів, наведено залежності зміни параметрів ефективності процесу від концентрації розчину та частоти вібрації. Створено твердотільну модель лабораторного віброрезо- нансного електромагнітного кавітатора у програмному комплексі SolidWorks 2016 Educational Edition. На основі моделювання процесу кавітації визначено основні гідродинамічні параметри: зміну температури, статичного тиску та швидкості потоку у робочій камері лабораторної установки.