Chemistry & Chemical Technology

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2083

Паралельна назва: Хімія та хімічна технологія Додаткові відомості: наук.-техн. журн. Відом. про відпов.: Lviv Politechnic National University

News

Науково-технічний журнал “Хiмiя та хiмiчна технологiя”
Виходить щоквартально з вересня 2007 року.
Засновник i видавець Нацiональний унiверситет “Львiвська полiтехнiка”
Контактна адреса: Нацiональний унiверситет “Львiвська полiтехнiка”
вул. Бандери,12, 70013, Україна
Тел.:+30322 2582166
e-mail: mbratych@polynet.lviv.ua
http://nauka.lp.edu.ua/
Мова видання англійська.

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Effects of Hydrophilic Silica Nanoparticles on Morphology and Mechanical Properties of a Typical Tyre Compound
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-03-16) Dortaj, Narjes; Mohebbi, Ali; Bagheri, Hamidreza; Aman-Alikhani, Majid; Yazdi, Maryamossadat Rohani; Shahid Bahonar University of Kerman; Compound Development Manager, Barez Tyre Co.
    Вивчено вплив наночастинок гідрофільного кремнезему як нанонаповнювача на властивості протектора шин. Методом змішування розплаву виготовлено чотири сполуки, з кількістю нанонаповнювача 0, 1, 3 та 5 phr (частин наповнювача на сто частин гуми). Визначено фізико-механічні властивості одержаних сполук. За допомогою скануючої електронної мікроскопії з польовою емісією (Fe-SEM) встановлено структуру та морфологію поверхні. Доведено, що зразок, який містить 3 phr нанонаповнювача, має найкращі властивості. Це зумовлене вищою взаємодією між нанонаповнювачем та полімерними макромолекулами, що спричиняє кращу дисперсію наночастинок у полімерній матриці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Solubility of ibuprofen in conventional solvents and supercritical CO2: evaluation of ideal and non-ideal models
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-28) Bagheri, Hamidreza; Ghader, Sattar; Hatami, Negin; Shahid Bahonar University of Kerman
    Показана можливість розчинення рацеміч- ного (R/S)(±)-ібупрофена у чистих звичайних розчинниках (н- гептані, толуені, бензені та етанолі) і надкритичному діоксиді карбону. Проведено порівняння одержаних результатів із експериментальними даними. Результати ідеальної розчин- ності показали значне відхилення від експериментальних точок. Показано, що основною проблемою моделювання такої системи є неідеальність рідкої фази. Для вирішення проблеми запропоновано використовувати UNIQUAC, UNIFAC, NRTL, Wilson і теорію регулярних розчинів. Доведено, що UNIQUAC є більш придатною для розрахунку розчинності рацемічного (R/S)(±)-ібупрофена, ніж теорія регулярного розчину та UNIFAC. З використанням рівняння Peng-Robinson (PR EoS) досліджено розчинність (R/S)(±)-ібупрофена у надкритичному CO2 (SC-CO2). Встановлено, що результати моделювання добре узгоджуються з експериментальними даними.