Архітектура

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/3167

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Матриця оцінки візуального комфорту світлового середовища відкритих публічних просторів (Public space)
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-03-01) Кононенко, Ганна; Kononenko, Ganna; Харківський національний університет будівництва та архітектури; Kharkiv National University of Civil Engineering and Architecture
    Візуальний комфорт штучного освітлення відкритих публічних просторів є важливим фактором сталого функціонування міста. Стрімкий розвиток інновацій у галузі освітленості архітектурного середовища дозволив значно підвищити туристичну та рекреаційну привабливість багатьох міст світу. Однак поряд із позитивними змінами все більшу стурбованість викликає таке явище, як “світлове забруднення” - термін, що використовується для опису надмірного нічного штучного освітлення, особливо у великих міських агломераціях. Ефект світлового забруднення дуже помітний у густонаселених містах Європи, Східної Азії та Північної Америки (Cinzano, Falchi, Elvidge, 2001). Усе це може мати несприятливі наслідки для здоров’я людини. Ця проблема переважно пов’язана з надмірним та некерованим “захопленням” сітілайтами, рекламними медіапанелями, роботою неправильно спроєктованого вуличного освітлення, освітлення стадіонів, майданчиків будівництва, підсвічуванням фасадів та публічних просторів. До цього часу немає реально ефективної політики, яка б вирішувала проблему світлового “забруднення” міста (Zielinska–Dabkowska, 2021). На сьогоднішній день, на жаль, не існує серйозних державних програм та ефективних планів, орієнтованих на регулювання всезростаючого світлового тиску на мешканців міст. До того ж візуальна культура є сьогодні одним із основних засобів самоідентифікації людини, і архітектор, враховуючи це, повинен мати максимум засобів і можливостей для створення максимально ефективних і сприятливих для споживача візуальних рішень. Враховуючи це, у дослідженні створено ієрархічну структуру факторів, що формують основні параметри візуального комфорту, пов’язаного зі штучним освітленням публічних просторів міста.
  • Thumbnail Image
    Item
    Озеленення Львова: погляд крізь історію
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-03-01) Макійчук, Людмила; Makiichuk, Liudmyla; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    У статті за допомогою методу історичного аналізу досліджено розвиток міських озеленених територій Львова, виділено основні періоди розвитку, що тісно пов’язані з історичними подіями у місті, виявлено чинники впливу на формування кожного з них. На основі статистичних даних щодо озеленених площ, площі міста і кількісті населення досліджено певні особливості кожного періоду.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасне європейське місто − виклики, перспективи і бачення розвитку
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Веглє-Стшелецка, С.; Wehle-Strzelecka, S.; Політехніка Свєнтокшиська; Polytechnic of Sventechshia
    Метою роботи є висвітлення проблем, пов’язанихіз розвитком сучаснихміст та можливостями діяльності в галузі архітектури та містобудування на користь формування приязного для мешканців міського простору. Також автор долучилась до дискусії про роль сучасного міста та його майбутнього у зв’язку з прогресуванням урбанізації та змінами в соціальній структурі європейськихміст. Матеріал поділено на дві проблемні групи. Перша стосується процесів урбанізації, друга − демографічних проблем сучаснихміст та їхвпливу на проектні пропозиції. Очікується, що архітектурно-урбаністичні вирішення будуть спрямовані на реалізацію концепції гармонійно узгодженого міста в суспільному, просторовому, економічному і екологічному аспектах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика композиційного формування світлових візуально-просторових образів міста
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Петришин, Г. П.; Кліщ, О. А.; Petryshyn, H.; Klishch, O.; Національний університет “Львівська політехніка”; Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка; Lviv Polytechnic National University; Kamianets-Podilskyi National University
    У статті розкрито послідовність методів композиційного формування візуально- просторових образів міста із застосуванням засобів світлових інсталяцій. Виокремлено прийоми моделювання світлових візуально-просторових образів та вказано пріоритетність їхнього застосування у периферійній і центральній зонах міста та його історичному ядрі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблематика гармонії міста і дитини в ньому
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Юрчишин, О. М.
    Розкрито та охарактеризовано проблеми співіснування дитини та міста. Розглянуто питання необхідності та актуальності цієї теми з погляду архітектури. Окреслено основні причини та можливі наслідки аналізованої проблеми. The article discloses and describes the problem of coexistence of the child and the city. The question of the necessity and relevance of this topic in terms of architecture is examined. The basic causes and the possible consequencesof this problem are outlined.
  • Thumbnail Image
    Item
    Наукові парки: функціонально-технічні та територіально-просторові напрями розвитку
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Петришин, Г. П.; Солан, С. Б.
    Наукові парки як форма інтеграції науки з промисловістю належать до розряду територіальних науково-промислових комплексів. У світовій практиці різноманіття наукових парків поповнюється новими їх різновидами. В умовах економічної трансформації України, наукові парки є одним із нових значних містотвірних чинників, які сприятимуть якісній урбанізації території. Science Parks as an integration of science and industry are classified as regional scientific and industrial complexes. In world practice, the diversity of science parks adding new varieties. In terms of economic transformation in Ukraine, science parks is one of the new city generator factors that contribute to high quality urban areas.
  • Thumbnail Image
    Item
    Компаративний аналіз вітчизняної та закордонної містобудівельної нормативної бази для відкритих спортивних споруд
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Крушельницький, Р. О.
    Проаналізовано містобудівельні нормативні бази України, Англії та США, пов’язані з проектуванням спортивних споруд, і проведено їх порівняльну характеристику. The analysis of the regulatory frameworks town planning Ukraine, England and the U.S. held their comparative characteristics.
  • Thumbnail Image
    Item
    Картина міста в дзеркалі мінливих економічних, світоглядних і суспільно-політичних впливів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010) Земсрот, К.
    На основі ретроспективного аналізу продемонстровано різні концепції формування міських просторів. Показано їх значення для розвитку нової міської ідентичності. In the article on the basis of retrospective analysis different conceptions of forming of municipal spaces are shown. Their value is shown for development of new municipal identity.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив післявоєнного та нового будівництва на “п’ятий фасад” м. Рогатина
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Ясінський, М. Р.
    У статті розглянено вплив післявоєнних та нових споруд на зміну та формування “п’ятого фасаду” м. Рогатина. The article shows the influence of post war and modern buildings on changing and forming of the Five’s facade of Rohatyn town.