Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Контроль товщини плівки методом світлового перетину
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005-03-01) Кодра, Ю. В.; Завербний, А. Р.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Описано принципову схему пристрою керуючого контролю товщини плівок, що забезпечує підвищення їх якості шляхом усунення впливу на товщину плівки практично усіх зовнішніх збурюючих чинників - зміни в’язкості шлікеру, швидкості руху і товщини технологічної основи, рівня шлікеру у литтєвій лійці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення параметрів пневматичної вимірювальної системи автоматичного контролю керамічних сопел розпилювачів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-26) Завербний, А. Р.; Шеремета, Р. М.; Кодра, Ю. В.; Zaverbnyj, A. R.; Sheremeta, R. M.; Kodra, Yu. V.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Керамічні сопла застосовують у різних типах розпилювачів рідин і суспензій, зокрема у технологічному обладнанні для нанесення покрить, у сільськогосподарських машинах для внесення рідких мінеральних добрив і отрутохімікатів. Керамічні сопла виготовляють методом лиття із шлікера із подальшим спіканням. При спіканні відбувається усадка виробу до 20 %. У зв’язку із цим виникає необхідність у контролі параметрів виробу, зокрема геометричних і у даному випадку – контроль витрат рідини через отвір сопла. Наведено порівняльну характеристику прямих та непрямих методів контролю витрат рідини через сопла розпилювачів з погляду точності вимірювання витрат і можливості автоматизації процесу контролю. Найприйнятнішими за точністю, яка забезпечується, і можливості автоматизації є методи ротаметричного і манометричного контролю як по воді, так і по повітрю. Запропоновано пневматичний манометричний метод контролю витрат рідини через сопла розпилювачів, що забезпечує можливість автоматизації процесу за мінімальних затрат часу і високої продуктивності контролю. Цей метод значною мірою відповідає економічним і екологічним вимогам. Для досліджень вибрано диференціальну пневмовимірювальну систему, за якою менша відносна похибка вимірювання і яка дає можливість використання багатограничних пневмоелектроконтактних перетворювачів, які повністю відповідають вимогам поставленої задачі – автоматизації процесу контролю і сортування сопел. У результаті проведених досліджень рекомендовано оптимальне значення робочого тиску пневмовимірювальної системи, який становить 0,15 мПа. Діаметри вхідних дроселів пневмоелектроконтактних перетворювачів визначали за умовою отримання максимальної крутизни статичної характеристики пневмовимірювальної системи. Визначено значення діаметрів вхідних дроселів пневмоелектроконтактних переворювачів, що застосовуються у пневмовимірювальних манометричних системах автоматичного контролю сопел розпилювачів, а також передавальні відношення цих систем. Рекомендовано значення діаметрів вхідних дроселів для різних типорозмірів сопел.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення конструкційних параметрів машин для різання хлібобулочних виробів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Завербний, А. Р.; Кодра, Ю. В.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Визначено значення основних конструкційних параметрів різання хлібобулочних виробів на скибки. Наведено рекомендації щодо вибору параметрів як вхідних даних, які необхідні під час проектування машин для різання хлібобулочних виробів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості в'язко-пружних деформацій полімерних матеріалів при контактній взаємодії
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2002) Шеремета, Р. М.; Кодра, Ю. В.
    Описано зв'язок між в'язко-пружними характеристиками полімерних матеріалів. Доведено, що замість пружних констант в задачах в'язко-пружності, можна використовувати інтегральні оператори, які їм відповідають. In article is described connection between viscous-elastic characteristics of polymeric materials. It is proved, that instead of elastic constants in tasks of viscouselasticity it is possible to use integrated operators who correspond to them.