Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Хімічна регенерація відпрацьованих нафтових олив у присутності тіокарбаміду
    (Видавництво Львівської політехніки, 2018-02-26) Червінський, Т. І.; Корчак, Б. О.; Когут, О. В.; Chervinskiy, T. I.; Korchak, B. O.; Kohut, O. V.; Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімічної технології переробки нафти та газу
    Вивчено процес хімічної регенерації відпрацьованих нафтових олив різного призначення у присутності тіокарбаміду. Встановлено вплив природи відпрацьованих нафтових олив, кількості реагента та тривалості процесу на техніко-експлуатаційні характеристики регенерованих олив. На основі отриманих результатів проведених досліджень встановлено оптимальні умови проведення процесу. Запропоновано механізм дії тіокарбаміду у процесі хімічної регенерації відпрацьованих нафтових олив. Встановлено, що запропонований процес може бути використаний для хімічної регенерації деяких експлуатаційних властивостей відпрацьованих нафтових олив різної області використання. Регенеровані оливи із залученням додаткових методів очищення та внесення нових пакетів присадок можуть бути використані, як змащувальні середовища у різних галузях народного господарства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення термічної стійкості моторних олив для бензинових та дизельних двигунів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Корчак, Б. О.; Кочубей, В. В.; Червінський, Т. І.; Гринишин, О. Б.; Korchak, B. O.; Kochubei, V. V.; Chervinskiy, T. I.; Grynyshyn, O. B.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Вивчено зміну експлуатаційних властивостей, груповий вуглеводневий склад та термічну стабільність вихідних і відпрацьованих мінеральних моторних олив для бензинових та дизельних двигунів. На основі отриманих результатів проведених досліджень встановлено, що зміна хімічного складу мінеральних моторних олив після їх експлуатації залежить передусім від типу двигуна та умов його експлуатації. Показано, що термічний розклад досліджуваних нафтових моторних олив за однакових умов відбувається неоднаково, що зумовлено як зміною хімічного складу, так і неоднаковим зношенням пакета присадок. Встановлено, що найбільша втрата маси оливи відбувається під час її експлуатації у бензинових двигунах внутрішнього згоряння.