Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Synthesis, Characterization and Photophysical Study of 4,4’-Diamino-2,2’-stilbenedisulfonate with Lanthanide Ions Complexes
    (Видавництво Львівської політехніки, 2022-03-16) Oliveira, Roseane Silva; Cursino, Ana Cristina Trindade; Fabiana Roberta Gonçalves e Silva Hussei; Federal Institute of Rio Grande do Norte; Federal University of Technology of Parana; Federal University of Bahia
    Одержано комплекс 4,4’-діаміно-2,2’-стилбендісульфонової кислоти (DSD) з йонами тривалентного лантаніду Eu3+ і Tb3+ у співвідношенні 3:1 (DSD:Ln). Комплекси у вигляді порошку мають чорний (Eu3+) і коричневий (Tb3+) кольори. За допомогою комплексометричного титрування та елементного аналізу CHN визначено загальну формулу комплексів: Eu(C14H12N2SO3SO3H)3∙3H2O та Tb(C14H12N2SO3SO3H)2(CF3SO3)∙3H2O. Зсув смуги DSD при 330 нм до більшої величини в інфрачервоних спектрах комплексів та зникнення смуг при 2921 та 2623 см-1 свідчать про утворення комплексів з йонами Eu3+ і Tb3+. За допомогою теплового аналізу визначено, що DSD є термостабільним до 573 К, а розклад комплексів вказує на другу та третю втрату маси для йонів Eu3+ і Tb3+, відповідно. За результатами люмінесцентного аналізу визначено, що комплекси не забезпечують випромінювання з лантаноїдної частини у видимій області, що може бути пов'язано з триплетними станами ліганду, які, ймовірно, мають меншу енергію, ніж емісійний стан йонів Eu3+ (5D0) and Tb3+ (5D4).
  • Thumbnail Image
    Item
    Normal phase thin layer chromatography for aromatic derivatives of 3-chloro-1,4-naphtochinone
    (Видавництво Львівської політехніки, 2021-03-16) Смірнова, О. Я.; Ятчишин, Й. Й.; Колобич, С. В.; Полюжин, І. П.; Smirnova, O. Ya.; Yatchyshyn, Yo. Yo.; Kolobych, S. V.; Poliuzhyn, I. P.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Досліджено хроматографічні характеристики восьми ароматичних похідних 3-хлоро-1,4- нафтохінону в умовах нормальнофазової тонкошарової хроматографії для бінарної мобільної фази на основі бензолу і таких полярних розчинників, як хлороформ, ацетон, ацетонітрил, метанол і пропан-2-ол. Нахил лінійних залежностей утримування досліджених сполук від концентрації полярного компонента в мобільній фазі задовільно корелює із площею, яку займає адсорбована молекула аналіту на нерухомій фазі. Відтинок у рівнянні Сочевінського залежить від полярного компонента мобільної фази.
  • Thumbnail Image
    Item
    Значущість аналізу галузей в реалізації конкурентної політики
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2006-01-31) Михальчишин, Н. Л.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Наведено відмінності у теоретичному та практичному підходах до аналізу галузі в процесі реалізації конкурентної політики. Обґрунтовано необхідність галузевого аналізу. Розглянуто види галузевого аналізу, що пов’язані із визначенням структури ринку, моделі та стану конкуренції, ступеня монополізації і необхідності регулювання галузі. Запропоновано послідовність аналізу галузі в перехідній економіці, яка складається з наведення загальної характеристики ринку, аналізу цін, політики ціноутворення, величини прибутку, показників та наслідків монопольної влади, можливостей утворення монополізованих структур.
  • Thumbnail Image
    Item
    Антонімічні відношення у науково-технічному тексті (на матеріалі термінології холодильної техніки)
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2006-01-31) Южакова, Олена; Одеська державна академія холоду
    У статті розглядаються питання термінологічної антонімії, а саме: визначено поняттєво-семантичні зв'язки і кількість термінологічних антонімічних пар, які проаналізовані за структурою та за морфологічними ознаками, а також згруповані залежно від кількості диференційних сем і наявності інтегральних; до того ж порушено питання, що пов'язані з уживанням нових термінів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Синтез тіосульфоестерів із сим-триазиновим фрагментом
    (Lviv Politechnic Publishing House, 2018-02-26) Василюк, С. В.; Шиян, Г. Б.; Монька, Н. Я.; Шиян, А. В.; Лубенець, В. І.; Vasylyuk, S. V.; Shiyan, G. B.; Monka, N. Ya.; Shiyan, A. V.; Lubenets, V. I.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Досліджено взаємодію 2,4,6-трихлор-1,3,5-триазину з калієвими та натрієвими солями ароматичних тіосульфокислот за різних температурних умов. Показано, що у всіх досліджуваних випадках зазначена взаємодія відбувається з утворенням продуктів моно- та дизаміщення атомів хлору ціанурхлориду в різних співвідношеннях. Отримано ряд тіосульфоестерів з сим-триазиновим фрагментом. Будову та індивідуальність синтезованих під час досліджень сполук підтверджено даними ІЧ, 1Н ЯМР спектроско- пії, елементним аналізом та методом ТШХ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Термінологічний аналіз: позначування та виозначування
    (Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2004-02-18) Пшенична, Л.; Шишкіна, Н.; УМІФ НАН України; інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України
    У статті здійснено дослідження етапів термінологічного аналізу в рамках укладання виозначувальних термінологічних словників. Переосмислено логіко-семантичні зв’язки складових термінологічного аналізу від виокремлення об’єктів звонішнього світу до позначення дефініцій понять про ці об’єкти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Засоби дистанційного навчання у ВНС для дослідження потоків викликів та телефонного навантаження
    (Видавництво Львівської політехніки, 2016-02-23) Чернихівський, Євген; Колодій, Роман; Chernykhivskyi, Yevhen; Kolodiy, Roman; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Описано можливості комп’ютерної навчальної програми для вивчення теоретичних та технологічних аспектів систем цифрової комутації, пов’язаних з телефонним навантаженням вузла зв’язку. Проаналізовано доцільність використання програми для виконання лабораторних робіт з дисципліни “Системи комутації” для студентів напрямку підготовки “Телекомунікації” та запропоновано метод тестового контролю вивченого матеріалу відповідно до рекомендацій нормативних документів Львівської політехніки [1].