Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтелектуальна система формування персональних освітніх траєкторій в галузі ІТ
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-02-24) Пришляк, Андрій; Кунанець, Наталія Едуардівна; Пасічник, Володимир Володимирович; Pryshliak, A. A.; Kunanets, N. E.; Pasichnyk, V. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Проаналізовано процеси розвитку освітньої галузі на етапах середньої та вищої освіти. Запропоновано створити інтелектуальну рекомендаційну систему для формування персональних освітніх траєкторій. Вибір майбутнього фаху зазвичай залежить від великої кількості найрізноманітніших чинників, але в основі процедур ухвалення відповідних рішень покладено середній рівень успішності здобувача освіти у певних предметних областях. Такий процес супроводжується аналізом таких чинників, як особисті вподобання, майбутні перспективи та комплекс соціокомунікаційних параметрів. Запропонована система повинна враховувати ризики та здійснювати пошук оптимальних шляхів формування ефективної освітньої траєкторії. Успішне функціонування системи істотно залежить від рівня реалізації автоматизованого інформаційно-технологічного комплексу, який створюється для забезпечення потреб у формуванні освітнього менеджменту, котрий покликаний забезпечувати її повними та актуальними даними для коректного виконання нею відповідних завдань. Опрацювання великих обсягів інформації як правило передбачає обов’язкове використання “великих даних” з метою якомога повнішого та поглибленого аналізу та дослідження зазначеної проблеми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Prerequisites for the sustainable development of the ukrainian economy
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-02-24) Харчук, В. Ю.; Зіміна, Є. С.; Kharchyk, V. Y.; Zimina, Y. S.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Питання гармонійного розвитку стали протягом кількох останніх десятиліть предметом гострих дискусій та обговорень, основну увагу в яких зосереджено на важливості формування політик, процедур та цілей для імплементації ініціатив такого розвитку. Останнє уможливлюється за умови наявності передумов та потенціалу на макрорівні. З огляду на зазначене, актуалізується потреба у дослідженні окресленої проблематики на вітчизняному просторі. Основна мета статті – виявлення основних передумов гармонійного розвитку української економіки на підставі аналізування макроекономічних індикаторів на кінець 2019 р. З метою досягнення поставленої цілі виокремлено такі завдання. По-перше, визначити й окреслити фактори, що сприяють розвитку української економіки чи стримують його. По-друге, використовуючи теорію Елкінгтона про існування трьох проєкцій гармонійного розвитку, проаналізувати макроекономічні показники національної економіки на кінець 2019 р. Основну увагу зосередимо, власне, на економічній та соціальній проєкціях гармонійного розвитку, оскільки, на думку авторів, саме макроіндикатори цих сфер найбільшою мірою свідчать про існування передумов для упровадження ініціатив такого розвитку. В роботі проаналізовано такі макроекономічні показники: валовий внутрішній продукт, розмір зовнішньої торгівлі, рівень інфляції, безробіття та корупції. Окремо досліджено соціальну складову, яка впливає на гармонійний розвиток економіки, а саме доступ до освіти та відповідно рівень освіченості населення. Крім цього, проаналізовано обсяги інвестицій в країну і найпривабливіші галузі для іноземних інвесторів. На основі аналізування динаміки зазначених показників на кінець 2019 р. узагальнено стверджуватимемо про наявність у вітчизняній економіці передумов забезпечення її гармонійному розвитку. По-третє, в статті визначено галузі, які можуть зробити найбільший внесок у розвиток української економіки. За результатами аналізування індикаторів стану та розвитку галузей економіки виокремлено три сфери бізнесу, які, на думку авторів, володіють найбільшим потенціалом для гармонійний розвитку, а саме: підприємства малого і середнього бізнесу, галузь інформаційних технологій та аграрний сектор. Саме окреслені види підприємницької діяльності можуть стати вихідними пунктами для якісної перебудови національної економіки, що в підсумку сприятиме гармонізації економічного, соціального аспектів та турботливому ставленню до навколишнього природного середовища. Результати проведеного дослідження будуть цікавими як для дослідників, так і для практиків, а саме для розуміння сучасних можливостей України щодо імплементації цілей, політики та стратегій забезпечення гармонійного розвитку та для поступу наукової дискусії на предмет трактування та упровадження концепції гармонійного розвитку на національному рівні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розроблення архітектури інтелектуальної системи на основі інноваційних методів навчання студентів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2017-03-28) Шаховська, Н. Б.; Висоцька, В. А.; Скотар, О. О.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Розглянуто віртуальну лабораторію комп’ютерних ігор під назвою SAUDAI – інноваційні методи навчання студентів ІТ-напрямів, що спонукають до самостійного вивчення матеріалу та породжують цікавість студентів до навчання та наукових досліджень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Координація процесу тифлокоментування
    (Видавництво Львівської політехніки, 2015) Демчук, А. Б.
    Описано розроблення математичного забезпечення процесу тифлокоментування. Для цього використано теорію координації. Структура координаційної задачі полягає в отриманні глобального розв’язку задачі, який є результатом узгодження розв’язків підзадач між собою. Це є основним критерієм досягнення мети координації багаторівневої інформаційної системи. Координація процесу тифлокоментування – система вибирає місце у відеоконтенті, доступне для начитування тифлокоментарів (відповідних коментарів для осіб з вадами зору, які допомагають їм зрозуміти сюжет відеоконтенту, який в цей час транслюється на екрані), опісля координатор “позначає” ці місця для вставлення тифлокоментарів. The development of mathematical support process of typhlocomment is described. To do this, the theory of coordination is used. The structure of the coordination problem is to obtain a global solution to the problem, which is the result of coordination solutions subtasks among themselves, and this is the main criterion for the goal coordinated multilevel system. The coordination process of typhlocomment is when the system chooses to place in the video content available for typhlocomments (comments relevant to people with visual impairments, which give them an understanding of video scene that at any given time is broadcast on the screen), later, coordinator “means” these places for insert typhlocomments.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання асоціативних правил для вироблення знань з побудови тифлокоментарів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2015) Демчук, А. Б.
    Описано розроблення математичного забезпечення процесу тифлокоментування відеоконтенту за асоціативними правилами. Це дало змогу формалізувати побудову відеоконтенту для осіб з вадами зору. The development of mathematical support process of typhlocomment video content through the use of of associative rules is discribed. This made it possible to formalize the construction of video content for people with visual impairments.