Вісники та науково-технічні збірники, журнали

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/12

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Research of Foam Formers and Concrete on Their Basis for Production of Products of Non-autoclave Hardening and Monolithic Concrete
    (Видавництво Львівської політехніки, 2020-03-23) Ілів, В. В.; Ілів, Х.-Д. В.; Iliv, Vasyl; Iliv, Chrystyna-Dzvenyslava; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Виробництво виробів із пінобетонів та монолітне бетонування з них потребує піноутворювачів, що володіють властивостями отриманої піни з достатнім значенням її критеріїв (кратності піноутворення, стійкості піни за певний проміжок часу); її сумісністю з портландцементом та продуктами його гідратації; з гідратованим вапном тощо. Недостатні властивості піни можуть бути компенсовані введенням коригувальних і стабілізуючих добавок. Хоча досліджені піноутворювачі не є завжди екологічно чистими продуктами, однак їхня незначна концентрація в пінобетонах створює прецедент їхньої незамінності у виробничому процесі. Досліджені піноутворювачі практично не відрізняються за кратністю та стабільністю під час їхнього використання у 1 %-му розчині. Найкращі технологічні властивості притаманні пінам, отриманим із піноутворювачів марок ПЕАС та “Пенострем”, особливо темного кольору. Введення добавки рідкого скла частково підвищує кратність та стабільність розчину піни. Крім того, випробувана, вона впливає як прискорювач набору міцності на тверднення пінобетонів, що підвищує оборотність металоформ та час навантаження моноліту. Це має особливе значення при серійному виготовлення виробів із пінобетонів природного тверднення. Встановлено, що склади пінобетонів, які не містять добавки, в основному схильні до розшарування та зсідання, тому при виготовленні з них зразків велику увагу приділяли якості отриманих зразків. Це свідчить про те, що добавка є не тільки стабілізатором піни, вона стабілізує також і пінобетонні суміші, отримані на їхній основі. Введення рідкого скла приводить до зростання міцності пінобетонів при стиску приблизно в 3–4,5 раза у віці зразків 28 діб. При цьому міцність пінобетонів зростає орієнтовно лише в 1,2–1,5 раза у віці зразків 14 діб. Введення в склад пінобетонів золи до 30 % та пилевиносу до 10 % замість піску теж дає змогу підвищити міцність пінобетонів приблизно в 1,2–1,5 раза у віці 28 діб. Введення всіх видів добавок дозволило уникнути розшарування та зсідання суміші та стабілізувати значення середньої густини пінобетонів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження піноутворювачів для виробництва пінобетонів безавтоклавного тверднення
    (Видавництво Львівської політехніки, 2019-02-26) Ілів, В. В.; Ілів, Х.-Д. В.; Iliv, V. V.; Iliv, Kh.-D. V.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Наповненість ринку України різноманітними піноутворювачами вітчизняного та закордонного виробництва потребує дослідження їхніх технічних властивостей та властивостей пін на їх основі. Наведено результати дослідження кратності піноутворення та стійкості піни протягом певного періоду часу. Порівняльна характеристика таких властивостей піноутворювачів дає змогу успішно їх використати у виробництві пінобетонів. Виробництво пінобетонів потребує сучасних піноутворювачів, що володіють достатнім значенням технічних властивостей отриманої піни: кратності піноутворення, стійкості піни в певному проміжку часу, сумісності піноутворювача з портландцементом, продуктами його гідратації, гідратованим вапном тощо. Недостатні властивості піни можна компенсувати введенням коригувальних додатків. Хоча за походженням сучасні піноутворювачі не є завжди екологічно чистими продуктами, однак їх незначна концентрація в пінобетонах створює прецедент їх незамінності у виробничому процесі. Напрямки об’єднання конструктивних і теплотехнічних властивостей в одному стіновому виробі та заміна полімерних теплоізоляційних матеріалів на традиційні мінеральні матеріали забезпечили пінобетонам природного тверднення конкурентоздатність на ринку будівельних матеріалів. Досліджені піноутворювачі практично не відрізняються за кратністю та стабільністю при їх використанні у 1 % розчині. Найкращі технологічні властивості притаманні піні, отриманій на основі піноутворювачів марок Юнісел та ЛОРІ. Введенням комплексної добавки можна частково підвищити кратність та стабільність вищезгаданого розчину піни. Крім того, випробувана комплексна добавка впливає на тверднення пінобетонів як прискорювач набору міцності, що дає змогу підвищити оборотність металоформ. Цей фактор має особливе практичне значення для процесу серійного виготовлення пінобетонів природного тверднення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Stress-strain behavior, cracking and bearing strength of foam concrete slabs punched through ricid stamps
    (Видавництво Львівської політехніки, 2014) Verba, V.; Demchyna, K.
    The article is devoted to the stress-strain behavior, cracking and bearing strength of plain and reinforced non-autoclaved foam concrete slab spunched through rigid stamp. Experimental researches were held on slabs freely supported along the contour. Authors made an effort to determine the level of loading that corresponded the start of cracking and it was set at the level of 0,6 N cr . There was also evaluated the ultimate tensility of foam concrete. Досліджено несучу здатність, тріщиноутворення та деформативність армованих та неармованих плит, виготовлених із безавтоклавного пінобетону, які випробовувалися на продавлювання жорстким штампом. Експериментальні дослідження проводилися на вільно опертих по контуру плитах. Автори зробили спробу встановити навантаження початку тріщиноутворення у пінобетонних плитах, які продавлюються, що становило ≈ 0,6 від N cr , та граничну розтягуваність пінобетону.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розрахунок граничних напружень зчеплення арматури з пінобетоном
    (Видавництво Львівської політехніки, 2013) Верба, В. Б.
    Наведено пропозиції до методики розрахунку напружень зчеплення арматури з пінобетоном, що ґрунтується на новому підході, викладеному в ДСТУ Б В.2.6-156:2010, та пропозиціях автора, найважливіша з яких полягає у заміні міцності пінобетону на розтяг величиною міцності на стиск з перевідним коефіцієнтом. Проведено визначення значень коефіцієнта надійності за матеріалом для двох граничних станів, що забезпечило достовірність пропонованого алгоритму. The article is devoted to the method of reinforcement bonding stress calculation in foam concrete, which is based on the new approach described in DSTU B V.2.6-156: 2010, and the author’s proposals, the most important of which is the replacement of the concrete tensile strength value by the compressive strength with conversion factor. The determination of values of safety factor of the material for two boundary conditions also confirmed the accuracy of proposed algorithm.
  • Thumbnail Image
    Item
    Анкерування сталевої арматури за рахунок зчеплення у зразках-балках з пінобетону
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Демчина, Б. Г.; Верба, В. Б.; Сухоцький, Р. В.; Пиріг, Т. П.
    Наведено методику та результати лабораторних експериментальних досліджень зчеплення арматури з пінобетоном у зразках-балках за методикою RILEM, пристосованою до зразків з пінобетону. Проведено порівняння з попередніми дослідженнями. This article is devoted to the methods and the results of laboratory experimental tests of reinforcing steel bonding in foam concrete beam specimens. The RILEM beam test method was adapted to usage of foam concrete. These results were compared to formerly obtained data.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення міцності пінобетону на розтяг за згину
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Волоцюга, В. В.; Горніковська, І. Б.; Демчина, Х. Б.
    Наведено результати експериментального визначення міцності пінобетону на розтяг за згину. Випробування проведено на зразках звичайного та армованого поліпропіленовою фіброю пінобетону. It is presented the results of experimental determination of foam concrete strength tensile bending. The tests are conducted on samples of plain and polypropylene fiber reinforced concrete.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення міцності пінобетону на розтяг під час розколювання
    (Видавництво Львівської політехніки, 2012) Демчина, Х. Б.; Хміль, В. Р.; Коваль, П. М.
    Проведено лабораторні випробування за стандартною методикою дослідження пінобетону з визначення міцності його на розтяг під час розколювання за контрольними зразками. Наведено результати експериментальних досліджень випробовування пінобетонних вісімок, призм і циліндрів звичайних та з додатковим стрижневим армуванням на розколювання. Знайдено залежності міцності на розтяг під час розколювання від марки пінобетону за густиною. The laboratory tests were made in accordance with the standard methods of foam concrete research to determine its tensile strength when splitting with control samples. An article presents the results of experimental studies testing ordinary foam concrete eights, prisms and cylinders, and with an additional reinforcing rod. Were found dependences on tensile strength at splitting the brand foam concrete according to density.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження міцності пінобетону на центральний розтяг
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2012) Демчина, Х. Б.; Голик, П. О.; Волоцюга, В. В.
    Подано результати експериментальних досліджень пінобетонних призм та вісімок на центральний розтяг. In this article there are presented results of experimental researches foam concrete eight and prism of central stretch forced.
  • Thumbnail Image
    Item
    Експериментальні дослідження коротких збірно-монолітних залізобетонних плит перекриття із використанням пінобетону
    (Національний університет "Львівська політехніка", 2012) Демчина, Б. Г.; Литвиняк, О. Я.; Кунанець, Ю. М.
    Наведено результати експериментальних досліджень коротких збірно-монолітних залізобетонних плит перекриття з використанням пінобетону під час випробування на згин. Пропонується використовувати такі плити перекриття для житлового та громадського будівництва. Припускається, що застосування збірно-монолітних залізобетонних плит перекриття з використанням пінобетону дасть змогу зменшити власну вагу перекриття, навантаження на фундамент, забезпечить добру звукоізоляцію між поверхами. The results of experimental reseaches of short of collapsible-monolithic reinforcedconcrete flags of ceiling with utilization of foam beton in test to crook. Propose utilization these flags of ceiling in apartment building and civil building. Intend that utilization of collapsiblemonolithic reinforced-concrete flags of ceiling with utilization of foam beton enable reduce own weight of ceiling, load on foundation, provide good soundinsulation between floor.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження конструктивно - теплоізоляційного пінобетону як вогнезахисного матеріалу
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2010) Демчина, Б. Г.; Половко, А. П.; Веселівський, Р. Б.
    Виконано дослідження конструктивно-теплоізоляційного пінобетону на вогне­стійкість за ознакою втрати теплоізолюючої здатності та можливість його використання як вогнезахисного матеріалу. The article considers the experiment on the constructive and heat-insulating foam concrete as to the fire resistance for heat-insulating ability loss and the possibility of its usage as the fire-protective material.