Комп'ютерні науки та інформаційні технології. – 2009. – №638

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2095

Вісник Національного університету "Львівська політехніка"

У віснику опубліковано статті за результатами досліджень з актуальних питань комп’ютерної інженерії та інформаційних технологій, виконаних професорсько-викладацьким складом Національного університету “Львівська політехніка” та провідними вченими західного регіону України в галузі проектування архітектур і компонентів комп’ютерних систем, моделювання складних об’єктів, процесів і систем та розробки і використання новітніх інформаційних технологій. Для науковців, викладачів вищих закладів освіти, інженерів, що спеціалізуються у сфері новітніх обчислювальних систем, мереж, комп’ютеризованих засобів розв’язання задач цифрового опрацювання сигналів, автоматизованого проектування та керування, а також докторантів, аспірантів та студентів старших курсів відповідних спеціальностей та електроприладобудування.

Вісник Національного університету «Львівська політехніка» : [збірник наукових праць] / Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка» – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2009 . – № 638 : Комп’ютерні науки та інформаційні технології / відповідальний редактор Ю. М. Рашкевич. – 287 с. : іл.

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 44
  • Thumbnail Image
    Item
    Генетичні алгоритми для розв’язання задач розміщення
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Грицишин, Я. М.; Корпильов, Д. В.; Кривий, Р. З.; Свірідова, Т. В.; Ткаченко, С. П.
    Описано головні аспекти використання генетичних алгоритмів для розроблення гібридних інтегральних схем, функціонування генетичних алгоритмів для автоматизованого розташування об’єктів довільної форми на площині довільної форми. Запропоновано критерії для визначення послідовності вибору лекал та площин для розташування, а також критерії для вибору оптимального розміщення одного лекала. Розроблено генетичний алгоритм для оперування критеріями вибору і відбору необхідної популяції рішень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ієрархічне розподілення розв’язування блоково-стрічкових систем лінійних рівнянь великої розмірності
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Федасюк, Д.; Сердюк, П.; Семчишин, Ю.
    Запропоновано застосування розподілення обчислень з використанням ієрархічного підходу для розв’язування систем лінійних рівнянь великої розмірності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оптимізація розв’язків задачі комівояжера методом послідовного сканування
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Базилевич, Р.; Кутельмах, Р.
    Запропоновано новий метод оптимізації розв’язків задачі комівояжера. Метод може бути застосований для оптимізації початкового розв’язку задачі, отриманого за допомогою декомпозиції чи для покращення маршруту, отриманого будь-яким алгоритмом. Вхідними даними є маршрут, який необхідно покращити.
  • Thumbnail Image
    Item
    Керування точністю та складністю алгоритму кластеризації даних великої розмірності допуском на функцію подібності та декомпозицією
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Мельник, Р.; Тушницький, Р.
    Розглянуто агломеративний ієрархічний алгоритм кластеризації даних. Запропоновано коефіцієнт швидкості для зменшення алгоритмічної складності без втрат точності алгоритму. Приведено результати із якісними характеристиками кластеризації тестових даних.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання генетичного алгоритму для оптимізації грошових потоків промислового підприємства
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Пащенко, І.
    Виконано оптимізацію грошових потоків підприємства на підставі генетичного алгоритму за даними балансу ВАТ «Червоний металіст» (м. Конотоп).
  • Thumbnail Image
    Item
    Розрахунок початково-граничних умов у задачах фільтрації газу в пористих середовищах
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Лопух, Н.; Притула, М.; Притула, Н.; П’янило, Я.
    Досліджено рух газу в пористих середовищах складної структури, який описується нелінійним диференціальним рівнянням у частинних похідних. Запропоновано метод його розв’язування і досліджено вплив коефіцієнта проникності на розподіл тиску в пласті.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінювання ризиків під час прийняття рішень на фінансових ринках
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Васюра, А.; Васильєв, І.
    Запропоновано модель часових рядів, що використовує визначення приросту фінансового ринку для прийняття рішень. Приріст визначається швидкістю зміни значень самого ряду, а також розраховується величина зміни швидкості. Запропонована модель реалізована у вигляді цифрового індикатора. За величиною значень індикатора та за допомогою індикатора «стохастика» приймається рішення про входження у ринок та вихід із нього. Від’ємні значення побудованого індикатора вказують на локальний мінімум, додатні – на локальний максимум.
  • Thumbnail Image
    Item
    Тиристорне керування мотором постійного струму з послідовним збудженням
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Самотий, В.; Павельчак, А.; Дзелендзяк, У.
    Наведено математичну модель каскаду “керований однофазний мостовий випрямляч – мотор постійного струму з послідовним збудженням”, а також запропоновано методику аналізу перехідних і усталених режимів його роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мікрохвильові технології: термоелектричний вимірювач різниці температур на вході – виході калориметричного НВЧ навантаження
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Юрчик, Г.
    Розглядається мікропроцесорний термоелектричний вимірювач різниці температур з функцією його періодичного автокалібрування безпосередньо в умовах експлуатації з вилученням складної та неефективної традиційної операції демонтажу первинного термоперетворювача з місця установки, який пропонується для застосу- вання в системі автоматичного керування мікрохвильовим технологічним процесом обробки рідинних речовин (продуктів) в калориметричному НВЧ навантаженні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інженерна методика синтезу автоматичних систем з ПІ-ПД – алгоритмом регулювання
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009) Ковела, І.; Іванюк, О.
    Пропонується нова інженерна методика параметричного синтезу й аналізу неперервних та цифрових автоматичних систем з ПІ-ПД регулятором.