Комп'ютерні науки та інженерія (CSE-2011 ). – 2011 р.

Permanent URI for this collectionhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/22503

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 135
  • Thumbnail Image
    Item
    Концепція розвитку веб-сайта сучасного університету: приклад Львівської політехніки
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Березко, Олександр; Пелещишин, Андрій; Жежнич, Павло
    У статті розглянута концепція розвитку офіційного комплексного веб-сайта Львівської політехніки як засобу подання сучасного університету у глобальному інформаційному середовищі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження мотивації користувача для управління життєвим циклом інформації
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Бєліков, Павел
    Information is one of the most important resources of organization nowadays. One way to control data storage resources is implementation of lifecycle management concepts. This work is devoted to research of probabilistic method of information lifecycle management. Use of this method will reduce the task of determination of information lifecycle to single-criterion one. The generalized definition of information lifecycle is provided. Value of information is defined as its main property. Influence of user motivation on probability access is depicted.
  • Thumbnail Image
    Item
    Класифікація мережевих загроз
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Рубан, Ігор; Прибильнов, Дмитро
    В статті розглятнута та наведена класифікація мережевих загроз для засобів виявленння вторгнення та засобів попередження вторгнення. З метою постановки завдання на всебічне вивчення та проведення аналізу проблематики інформаційної безпеки та мережевих загроз, робиться спроба приведення всебічної класифікації мережевих загроз, що, у свою чергу, надає можливість побудови засобів захисту від небезпеки у компютерній мережі. Це дозволить зформулювати завдання на побудову певного апарату протидії всім видам небезпеки із заданою гарантією у межах визначеного сегменту мережі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження впливу зовнішнього електричного поля на парний ефективний потенціал міжелектронної взаємодії в напівобмеженому металі
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Костробій, Петро; Маркович, Богдан; Задворняк, Іван
    Досліджено вплив зовнішнього потійного електричного поля на парний ефективний потенціал міжелектронної взаємодії для моделі напівобмеженого «желе». Показано, що наявність поля приводить до сильної зміни ефективного потенціалу в приповерхневій області.
  • Thumbnail Image
    Item
    Раціональний вибір співвідношення критеріїв ранжування у задачі переслідування множини цілей
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Маркова, Олена; Желдак, Тимур
    В роботі досліджено оптимальні співвідношення уве- дених раніше критеріїв вибору цілі переслідувачем у диференційній грі групового переслідування. Для вибору метрики, у якій задаються оцінки важливості критеріїв та оптимальних співвідношень виконано імітаційне моделювання методом Монте-Карло. Показано, що не існує жодного “ідеального співвідношення”. Результати імітаційного моделювання використані у якості даних для побудови системи правил, за якими має діяти об’єкт, що керує переслідувачем. У якості механізма побудови правил запропоновані мережі Байєса та дерава рішень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Взаємозв’язки між різними видами обмежень кардинальності в моделі «сутність-зв’язок»
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Сільвейструк, Людмила
    При моделюванні важливу роль грають взаємозв’язки між об’єктами предметної області. Тому важливий аспект моделі «сутність-зв’язок» це якісні характерис- тики типу зв’язку. Існують різні підходи до визначення обмеженнями кардинальності типу зв’язку. В роботі розглядається актуальне питання встановлення логіч- них зв’язків між обмеженнями кардинальності при різних підходах та обґрунтування (як теоретично так і практично) доцільності їх використання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Математичне моделювання управління хаосом у моделі олігополії Курно-Пу
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Гнатів, Богдан; Кавалець, Ірина
    Описано економічну модель олігополії – узагальнену модель Курно-Пу. Розглянуто застосування методу керування зі зворотнім зв’язком до моделі економіки з чотирма фірмами-виробниками на ринку; виведено умови стійкості точок рівноваги Курно. Описані можливі економічні наслідки розглянутих стратегій керування хаосом.
  • Thumbnail Image
    Item
    Алгоритми опрацювання вимірювальних сигналів у логарифмічній системі
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Пилипчин, Андрій
    У роботі описано алгоритми придатні до швидкого оброблення цифрових сигналів у вимірювальних прист- роях без застосування сигнальних процесорів. Запро- поновані алгоритми ґрунтуються на заміні операцій множення (ділення) операціями додавання (віднімання) у логарифмічній системі. Їх коректність підтверджу- ється шляхом імітаційного моделювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структурні різновиди предикативного центру англійського речення
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Худан, Павло
    У статті описано етапи укладання класифікації структурних типів предикативного центру англійського речення та створення алгоритму автоматичного виді- лення предикативного центру речення з установленням його типу відповідно до класифікації, Алгоритм реалізовано у програмі мовою програмування С#. Встановлено структурні типи суб’єкта та предиката на підставі їх формального вираження. Предикативний центр розглядався як єдність суб’єкта та предиката, тому позначення структурного типу центру складалося з позначення типу суб’єкта та типу предиката. На 500 реченнях дослідного матеріалу було виділено 791 предикативний центр. Кількість структурних типів, що зустрілися, дорівнює 56. Укладено правила, що лягли в основу алгоритму авто- матичного виділення предикативного центру речення. Правила базувалися на методі дистрибутивного аналізу та формальних підходах до аналізу структури речення: методі пошуку опорних точок, методі передбачувального аналізу та методі пошуку граничних сигналів. Укладений алгоритм на вході отримує текст з морфологічною розміткою. Створена програма використовує правила встановлен- ня предикативного центру речення, що зберігаються у зовнішній базі даних. Це дає змогу вносити зміни до роботи програми, а також змінювати позначення морфологічних кодів, що використовуються у тексті на вході без втручання до коду програми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модель XML-опису складених унітермів формул алгоритмів
    (Видавництво Львівської політехніки, 2011) Оасяк, Володимир; Нізьолек, Магдалена; Петрушка, Юлія
    Алгеброю алгоритмів описано формулу алгоритму компютерного створення XML-опису складених унітермів формул алгоритмів.