Синтез структури автономної вітроелектростанції для карпатського регіону

Проаналізовано сучасний стан вітроенергетики. Показано, що при вирішенні питання про спорудження вітроелектростанції в конкретній місцевості необхідно зробити оцінку вітрової ситуації. Розроблено метод оцінки енергетичного потенціалу вітрів у даній місцевості. Розглянуто питання синтезу структури автономної вітроелектростанції. Показано, що безредукторні станції мають безперечні переваги. Наведено результати дослідження розробленого синхронного генератора зі збудженням від постійних магнітів. The analysis of state of the modern of a wind power is conducted. The necessity of realisation of an estimation of a wind situation at a solution of the question about facility wind power plants in the given terrain is shown. The method of an estimation of an energy potential of winds in the given terrain is designed. The problem of synthesizing of structure autonomous wind power plant is reviewed. The indisputable advantages of gearless stations are demonstrated. The outcomes of research of the designed synchronous generator with excitation from permanent magnets are adduced.

Чучман Ю. І. Синтез структури автономної вітроелектростанції для карпатського регіону / Ю. І. Чучман, М. Черепаняк, С. Д. Замська // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 435 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 179–186. – Бібліографія: 10 назв.