Дискретне моделювання робочого колеса газотурбінного двигуна

З ціллю дослідження власних форм коливань осьового колеса компресора газотурбінного двигуна і побудови надалі вібраційного критерію пошкоджень пропонується дискретна модель такого колеса, метод розв’язання моделі, а також оцінюється адекватність моделі на базі експериментальних даних. Диск і лопатки розглядаються як єдина система із великою кількістю ступенів вільності, яку можна знизити, враховуючи симетрію системи, за допомогою теорії зображень груп. With the aim of research of the gas-turbine engine compressor axled wheel natural modes and formulating in the future a vibration criteria of damages a discrete model of such wheel is proposed, as well as a method of solving of the model. An adequacy of the model is estimated on the base of the experimental data. The disk and the blades are concern as a single whole, as a system with many degrees of freedom. A dimension if the problem can be reduced by the taking into account symmetry of the system by means of representation theory.

Григор’єва П. П. Дискретне моделювання робочого колеса газотурбінного двигуна / П. П. Григор’єва, О. Д. Шамровський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004 – № 396 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 50-58. – Бібліографія: 14 назв.