Розчинення полігаліту у воді, кислотних і сольових розчинах

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Досліджено вплив температури і концентрації реагентів на кінетику розчинення полігаліту у воді та розчинах HNO3, HCl, NaCl, NaNO3. Встановлено, що в розчинах досліджених кислот швидкість розчинення мінералу зростає у 8-10, а в розчинах солей – в 3-4 рази. The influence of temperature and concentration reagents on kinetic of dissolution of pollygalite in water and solutions HNO3, HCl, NaCl, NaNO3 is investigated. Is established, that in solutions of the investigated acids the speed of dissolution of a mineral grows at 8-10 of time, and in solutions of the investigated salts in 3-4 times.

Розчинення полігаліту у воді, кислотних і сольових розчинах / К. І. Блажівський, Т. В. Перекупко, О. С. Петрущак, І. Є. Максимович, Л. М. Кропивницька // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. – 2002. – № 461 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 3–5. – Бібліографія: 8 назв.