Вплив температури на кінетику розчинення лангбейнітового концентрату

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено процес розчинення лангбейнітового концентрату у 15%-му водному розчині хлоридної кислоти в температурних межах 293–323 К. Підтверджено, що процес у середовищі хлоридної кислоти відбувається в дифузійній області. Визначено основні кінетичні показники цього процесу, а саме: константи швидкості, температурний коефіцієнт, енергію активації процесу. In this work the process of dissolution of langbeinite concentrate in the water solutions of hidrochloric acid with content 15% НСl within the temperature limits 293–323 K has been investigated. It is proved, that dissolution in the hidrochloric acid medium has character of forced diffusion. The basic kinetic indices of this process such as the rate constants, the temperature coefficient and the activation energy are determined.

лангбейнітовий концентрат, хлоридна кислота, константи швидкості, температурний коефіцієнт

Вплив температури на кінетику розчинення лангбейнітового концентрату / Т. В. Перекупко, М. Ф. Кошлай, І. Є. Максимович, К. І. Блажівський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 590 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 24-27. – Бібліографія: 7 назв.

Endorsement

Review