Статтю присвячено проблемі визначення сутності кримінального переслідування як інституту кримінального процесуального права, а також встановлення співвідношення обвинувачення в кримінальному провадженні та кримінального переслідування. На основі дослідження наукових позицій окремих вчених-процесуалістів щодо сутності кримінального переслідування як кримінальної процесуальної категорії зроблено висновок, що кримінальне переслідування є провідною самостійною функцією кримінального провадження, яка охоплює: початок досудового кримінального провадження внесенням відомостей до ЄРДР, повідомлення про підозру конкретній особі, отримання доказів, які підтверджують підозру у вчиненні кримінального правопорушення, обґрунтування обвинувачення перед судом щодо винуватості обвинуваченого та необхідності застосування до нього кримінального покарання.
The article is devoted to the problem of determining the essence of criminal prosecution as an institution of criminal procedural law. , as well as establishing the ratio of prosecution in criminal proceedings and prosecution. On the basis of the research of the scientific positions of certain scholars-processualists on the essence of criminal prosecution as a criminal procedural category, it was concluded that criminal prosecution is the leading independent function of criminal proceedings, which covers: the beginning of pre-trial criminal proceedings by making information to the IDRD, notification of suspicion to a particular person, obtaining evidence proving suspicion of a criminal offense, justification of the prosecution of the defendant’s guilt and the need to apply it criminal punishment.
Статья посвящена проблеме определения сущности уголовного преследования как института уголовного процессуального права, а также установление соотношения обвинения в уголовном производстве и уголовного преследования. На основе исследования научных позиций отдельных ученых-процессуалистов по поводу сущности уголовного преследования как уголовного процессуального категории сделан вывод, что уголовное преследование является ведущей самостоятельной функцией уголовного производства, которая включает: начало досудебного уголовного производства внесением сведений в ЕРДР, сообщение о подозрении конкретному лицу, получение доказательств, подтверждающих подозрение в совершении уголовного преступления, обоснование обвинения перед судом о виновности обвиняемого и необходимости применения к нему уголовного наказания.

кримінальне процесуальне право, кримінальне провадження, функції кримінального провадження, обвинувачення, кримінальне переслідування, criminal procedural law, criminal proceedings, functions of criminal prosecution, уголовное процессуальное право, уголовное производство, функции уголовного производства, обвинение, уголовное преследование

Палюх А. Сутність кримінального переслідування та проблема його законодавчого закріплення / Андрій Палюх, Михайло Гузела // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 902 (19). — С. 141–145.