Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Вивчено термічний розклад координаційних сполук LnH[W(CN)8]⋅nH2O, де Ln = Y, La - Lu крім Pr, Pm, n =4-6 та розраховано кінетичні параметри (Е, ΔН, lgA) для процесу дегідратації. Встановлено, що процес дегідратації проходить у дві стадії. При температурах 100−150 °С відщеплюються молекули кристалізаційної води (енергія активації є в межах 40−60 кДж/моль), а при 150−200 °С відщеплюються молекули конституційної води (енергія активації є 60−85 кДж/моль). Кінетичні параметри вкладаються в межі компенсаційного ефекту. Thermal decomposition of compounds LnH[W(CN)8]⋅nH2O (where Ln=Y, La-Lu, avoid Pr, Pm, n=4-6) has been investigated and kinetic parameters (E, ΔH, lgA) for dehydration stage has been calculated. The dehydrations took place through at least two stages. Moleculs of crystallization water avaporated of 100-150 °C (E=40-60 kJ/mol), molecules of structural water evaporated at 150-200 °C (E= 60-85 kJ/mol). Kinetic parameters can be definded by compensation effect.

Сарамага І. В. Кінетика термічної дегідратації лантанід гідроген октаціановольфраматів (IV) LNH [W (CN )8 ]⋅NH2O / І. В. Сарамага, В. В. Довгей, Д. І. Семенишин // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 414 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 19-21. – Бібліографія: 4 назви.