Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Pадикальною полімеризацією, ініційованою кінцевими або бічними пероксидовмісними фрагментами полімерних макроініціаторів, було синтезовано низку нових термочутливих блок- та гребенеподібних кополімерів на основі N-ізопропілакриламіду. Встановлено взаємозв’язки між природою та складом вихідної мономерної суміші з кінетичними особливостями полімеризації та колоїдно-хімічними характеристиками отриманих полімерів. Структуру всіх полімерів було підтверджено методами ІЧ- та 1Н-ЯМР спектроскопії. A series of novel heat-sensitive block and comb-like N-isopropylacrylamide copolymers were synthesized via radical polymerization initiated by terminal or side peroxide-containing fragments of polymeric macroinitiators. The correlation between the nature and the mixing formula of the initial monomer mixtures and kinetic peculiarities of polymerization as well as colloidal-chemical properties of the obtained polymers has been revealed. The structure of all polymers has been confirmed via IR- and 1H-NMR spectroscopy.

макроініціатори, термочутливі полімери, поверхнево-активні полімери, нижня критична температура розчинності, macroinitiators, heat-sensitive polymers, polymeric surfactants, lower critical solution temperature

Термочутливі полімери блочної та гребенеподібної будови на основі олігопероксидних прекурсорів-макроініціаторів / О. М’ягкота, А. Рябцева, Н. Мітіна, М. Карабін, Н. Кречик, О. Заіченко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 418–424. – Бібліографія: 13 назв.

Endorsement

Review