Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розроблений метод просторової оптимізації положення окремо розташованого сонячного колектора. Вивчена теорія надходження сонячної радіації на поверхні змінної орієнтації. Для максималізації задачі надходження добової кількості енергії знайдені оптимальні кути нахилу колектора до горизонту і його азимути повороту при кожному дискретному положенні. Знайдений оптимальний час переорієнтації з одного дискретного положення на наступне. Розроблена математична модель надходження сонячної радіації на поверхню сонячного колектора змінної орієнтації.A method of optimization the spatial position solar collector. Studied the theory of receipt of solar radiation on the surface of target variable. For task of max arrivals daily amount of energy finded optimum collector tilt angles to the horizon and its direction of rotation at each discrete position. Discovered the optimal time of reorientation from one discrete position on the following. It was treated mathematical model of solar radiation receipt on the surface of solar collector variable orientation.

сонячна радіація, сонячний колектор, змінна орієнтація

Математичне моделювання надходження сонячної радіації на поверхню сонячного колектора змінної орієнтації / О. Дацько, С. Шаповал, О. Возняк, А. Романів // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2010. – № 666 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 25-29. – Бібліографія: 2 назви.

Endorsement

Review