Синтез функціональних похідних 6-гідроксигексанової кислоти

Thumbnail Image

За взаємодії ^-капролактону з малеїновою і метакриловою кислотами синтезовано нові похідні 6-гідроксигексанової кислоти за гідроксильною групою, а з трет- бутилгідропероксидом - трет-бутилперокси-6-гідроксигексаноат. Реакцією циклогекса- нону з гідрогенпероксидом у присутності NaOH одержано 6-гідропероксигексанову кислоту. Novel functional derivatives of 6-hydroxyhexanoic acid have been obtained. Major features of obtained products have been investigated and the ways of further transformations have been proposed.

e-капролактон, 6-гідроксигексанова кислота, похідні 6-гідроксигексанової кислоти, e-caprolactone, 6-hydroxyhexanoic acid, derivatives of 6-hydroxyhexanoic acid

Синтез функціональних похідних 6-гідроксигексанової кислоти / М. М. Борзенков, Л. В. Долинська, З. Я. Надашкевич, О. І. Гевусь // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2010. – № 677 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 59–64. – Бібліографія: 13 назв.

Endorsement

Review