Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджено властивості матеріалу труби магістральних трубопроводів, що повинні враховуватись для більш точного оцінювання надійності роботи труб. Для отримання діаграми роботи матеріалу проводили експеримент. Результати експерименту були використані для порівняння діаграм розтягу зразків круглого і прямокутного поперечних перерізів. У статті показано як апроксимація зони зміцнення може впливати на згинальний момент труби, що знаходиться під дією комбінованого навантаження внутрішнім тиском, розтягом (стиском) і згинальним моментом. Experience has shown that the pipe steel used in the Pipeline System has complex properties that must be taken into account in making safety assessments of the pipe. To obtain a better understanding of the steel behavior, a test program has recently been undertaken. The test results have been used to compare a nonlinear models of the steel which obtained by investigating samples with round and rectangular cross sections. This paper shows how the nonlinear models of the steel approximation can have an influence on pipe subjected to combined internal pressure, tension (compression) and bending.

Кінаш О. Б. Вплив способу схематизації діаграми розтягу матеріалу труби на її жорсткість при згині / О. Б. Кінаш // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 434 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 62–67. – Бібліографія: 4 назви.