Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглянуто задачу оптимального керування режимами електричних систем, що полягає в оптимізації режимів напруг та перетоків потужності в них для зниження втрат активної потужності. Пропонована математична модель у матричній формі, на відміну від відомих, містить коефіцієнти трансформації в явному вигляді, що дає змогу кількісно оцінити чутливість цих параметрів трансформаторів зв’язку до зміни потужностей у вузлах ЕС. The problem of electric systems modes optimal control is considered. It consists in optimisation of voltages modes and power flows for active power losses decreasing. The mathematical model in matrix is proposed. It contains the transformation ratio coefficients in explicit form and allows providing sensitivity analysis of the transformers parameters due to the electric system busload changes.

електрична система, оптимальне керування, аналіз чутливості, регулювання під навантаженням, втрати потужності, power system, optimal control, sensitivity analysis, on-load tap changing, transmission losses

Оптимальне керування потоками в неоднорідних електричних системах з урахуванням чутливості / П. Д. Лежнюк, В. В. Кулик, О. Б. Бурикін, В. В. Тептя // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2010. – № 666 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 56-61. – Бібліографія: 5 назв.

Endorsement

Review