Полімераналогічними перетвореннями хітозану та трет-бутилпероксиметилового естеру бутендикарбонової кислоти одержано пероксихітозани з регульованою кількістю первинно-третинних пероксидних фрагментів. На їх основі одержано рН-залежні гідрогелі з антибактеріальними властивостями. Polymeranalogical interaction of chitosan with tert-butylperоxymethyl ester of butendicarbon acid yields in peroxychitosanes with controlled quantity of primary-tertiary peroxide fragments. New pH-sensitive smart hydrogels with antibacterial properties were created on their basis.

Створення гідрогелів на основі пероксихітозану з первинно-третинними пероксидними фрагментами для медичного застосування / Н. Ю. Соломко, І. А. Дронь, О. Г. Будішевська, С. А. Воронов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 622 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 156-162. – Бібліографія: 16 назв.