У статті викладено концептуальні підходи до побудови інформаційної архітектури організації, яка працює в галузі геоматики і ДЗЗ. Наведено особливості реалізації концепції інфраструктури геопросторових даних у галузі ДЗЗ. Запропонована еталонна корпоративна інформаційна архітектура підприємства, яке займається обробкою даних ДЗЗ. В статье изложены концептуальные подходы к построению рациональной информационной архитектуры организации, работающей в области геоматики и ДЗЗ. Приведены особенности реализации концепции инфраструктуры геопространственных данных в области ДЗЗ. Предложена эталонная корпоративная информационная архитектура предприятия, занимающегося обработкой данных ДЗЗ. The paper describes the conceptual approaches to building rational informational architecture of thе enterprise working in areas of geomatics and remote sensing. The peculiarities of Spatial Dat Infrastructure conception realization for RS area are formulated. The reference corporate informationa architecture for RS enterprise is offered.

Попов М. Концептуальні підходи до побудови раціональної інформаційної інфраструктури організації, яка опрацьовує дані ДЗЗ / М. Попов, С. Марков, Є. Кудашев // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць Західного геодезичного товариства УТГК / Західне геодезичне товариство Українського товариства геодезії і картографії, Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор І. С. Тревого. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009. – Випуск 1 (17). – С. 231–237. – Бібліографія: 10 назв.