Про один забутий термін, або багувріги у термінологічному просторі Славії

2004-02-18

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Статтю присвячено витокам композитної номінації у слов’янських мовах, основу якої у давнину складали багувріги - специфічні складні слова, що їх у європейських граматиках називають атрибутивними, посесивними чи присвійними. Через аналіз ономасіологічної структури багувріг простежується роль людського чинника у процесі номінації, семантична еволюція таких композитних номінантів та їх спеціалізація як термінологічних найменувань різних наукових сфер у слов’янських мовах.
The article is devoted to the sources of compound terminological nomination in Slav languages, the background of which in ancient times made bahy bpûhy - special compound words called attributive, possessive in European languages. Through the analysis of onomasiological structure the rôle of a human factor in nomination, semantic évolution of the compound nominations and their peculiarities as terminological nomination in different spheres in Slav languages could be followed.

Архангельська А. Про один забутий термін, або багувріги у термінологічному просторі Славії / А. Архангельська // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2004. — № 503 : Проблеми української термінології. — С. 146–149.