2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто архітектуру та принципи побудови автоматизованої системи класифікації та рангування новинних Інтернет-ресурсів. Призначення системи — автоматизована агрегація новин, поданих у електронній формі, їх класифікація, фільтрація, рангування, впорядкування, зручне подання. Використання системи значно спрощує роботу користувача новинних каналів у форматі RSS, позбавляє користувача необхідності опрацьовувати нетематичні та мало-інформаційні новини.
The paper considers actual problem of intelligent system of information gathering and analysis from news Internet-resources development. The system work is based on news gathering from RSS-channels of news Web-sites. System is intended for new messages fast download, these messages classifying, ranking, ordering and presentation of retrieved messages in proper view. System consists of 4 components: Crawler, Grabber Analyzer, Representer. The proposed system allows simpler and faster news processing received from Internet-resources.

Архітектура автоматизованої системи класифікації та рангування новинних інтернет-ресурсів / П. Жежнич, А. Пелещишин, Ю. Сєров, Д. Тарасов // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 543 : Комп’ютерні науки та інформаційні технології. — С. 31–37. — (Архітектура та компоненти комп’ютерних систем).