Регенерація відпрацьованих моторних олив у присутності карбаміду

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Вивчено процес хімічної регенерації відпрацьованих моторних олив у присутності карбаміду. Встановлено вплив природи відпрацьованих моторних олив, кількості реагента й тривалості процесу на техніко-експлуатаційні характеристики регенерованих моторних олив. На основі отриманих результатів досліджень встановлено оптимальні умови проведення процесу. Передбачено механізм дії карбаміду під час регенерації відпрацьованих моторних олив. Встановлено, що запропонований процес більш придатний для регенерації відпрацьованих моторних олив мінеральної основи. Регенеровані оливи із залученням додаткових методів очищення та внесення нових пакетів присадок можна використати як змащувальні середовища в різних галузях народного господарства. The chemical regeneration process of wasted engine oils with adding urea was explored. The influence of wasted engine oils, the reagent quantity and duration of process on the technical and operational chatacteristics of regenered engine oils was defined. On the basis of obtained results the process optimum conditions have been determined. The mechanism of carbamide action during scavenge oils recovery has been predicted. The suggested process is more suitable for scavenge oils on the mineral basis. After additional purification and introduction of new additives the regenerated oils may be used as lubricants in different branches of national economy.

відпрацьована олива, карбамід, регенерація, wasted oil, urea, regeneration

Червінський Т. І. Регенерація відпрацьованих моторних олив у присутності карбаміду / Т. І. Червінський, О. Б. Гринишин, Б. О. Корчак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування : збірник наукових праць. – 2015. – № 812. – С. 158–162. – Бібліографія: 12 назв.

Endorsement

Review