Побудовано фізико-математичну модель взаємодії тепломасообмінних, релаксаційно-деформівних та міцнісних процесів та на її основі отримано критерій короткочасної міцності деревини. Актуальність проблеми. Розроблення методів моделювання взаємозв’язаних деформаційно- релаксаційних і тепломасообмінних процесів у гігроскопічних матеріалах сприяє вирішенню важливої науково-технічної проблеми, пов’язаної зі створенням програмно-технічних комплексів, зокрема автоматизованих систем наукових досліджень енергоощадних технологічних процесів сушіння матеріалів із забезпеченням необхідних показників якості. Was the obtained physical-mathematical model of mass heat transfer processes and deformation-relaxation processes and durability process communication is built and on its basis the criterion of brief durability of wood is got.

Соколовський Я. Моделювання взаємозв’язаних тепломасообмінних і деформаційно-релаксаційних процесів при сушінні гігроскопічних матеріалів / Я. Соколовський, Б. Поберейко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 604 : Комп’ютерні науки та інформаційні технології. – С. 148–153. – Бібліографія: 8 назв.