Розглядаються поперечні коливання одновимірних пружних систем (балки), які рухаються уздовж своєї недеформованої осі з постійною швидкістю. Отримано диференціальне рівняння, яке описує динамічні процеси у зазначених одновимірних системах; для аналізу руху використовують метод КБМ. Це дає змогу отримати залежності для визначення впливу фізико-механічних і кінематичних характеристик системи на амплітуду і частоту її коливань. In borders of the specified model the cross fluctuations of one-measurable elastic systems (beam, girder) are considered(examined) which move along the not deformed axis with constant speed. The differential equation is received which is described dynamic processes in specified one-measurable by(with) system; is offered, for certain(determined) of the assumptions, technique of his(its) research, which permits to receive dependences, which define(determine) influence physico-mathematical and kinematic of the characteristics of system on its(her) amplitude and frequency of fluctuations.

Боженко М. В. Вплив повздовжнього руху на нелінійні поперечні коливання пружин одновимірних систем / М. В. Боженко, А. М. Сліпчук // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 396 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 25-30. - Бібліографія: 5 назв.