Створення пролонгованих препаратів на базі апробованих лікарських субстанцій дасть змогу забезпечити високу якість медичної допомоги та оптимальне використання наявних ресурсів. Запропоновано пролонговану водну ін’єкційну лікарську форму для лікування наркотичної та алкогольної залежностей з використанням допоміжного розчинника та біодеградабельних комплексоутворюючих полімерів неспецифічної дії як пролонгаторів. The development of new forms of drug preparations on the basis of approved drug substances will provide high quality of medical care and optimal using of available resources. Prolonged water-soluble injection’s pharmaceutical form with using of co-solvent and biodegradable polymeric surfactants with unspecific due as prolongers for treatment of narcoand alcoholic dependences have been proposed.

Створення ін'єкційних препаратів протинаркотичної дії на базі апробованих лікарських субстанцій з використанням біодеградабельних полімерів / Н. Л. Заярнюк, С. В. Хом’як, О. М. Черпак, Б. Г. Собетов, Є. В. Шияненко, В. П. Новіков // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 622 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 133-134. – Бібліографія: 15 назв.