Роля та проблема префіксів в українській термінології

Thumbnail Image

У статті на основі порівняльного аналізу «Словника природничої термінології» Х. Полонського (1928 р.) та академічного «Російсько-українського словника наукової термінології» (1998 р.) досліджено зміни префіксових утворень в українській природничій термінології 20-х і 90-х рр. XX ст. і відповідно зміни термінних моделей словотвору. На основі отриманих результатів оцінено стан української термінологічної лексики до й після доби зросійщення, складено таблиці. The article on the base of comparative analysis of Natural Terminology Dictionary by Kh. Polonskyj (1928) and Russian-Ukrainian Dictionary of Scientific Terminology (1998) researches changes of prefix structures in Ukrainian natural terminology 1920-th and 1990-th and changes of word construction models. On the base of research results the analysis of Ukrainian terminological vocabulary before and after russification was done.

Ковбаса І. Роля та проблема префіксів в українській термінології / Ірина Ковбаса // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 593 : Проблеми української термінології. – С. 15–22. – Бібліографія: 2 назви.

Endorsement

Review