Дослідження ацетилпарафенілендіамін гексаціаноферату (11)

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Проведено синтез та фізико-хімічне дослідження ацетилпарафенілендіамін гексаціаноферату (ІІ) рентгенографічним, ІЧ-спектроскопічним та термогравіметричним методами. Виявлено, що утворення комплексу відбувається за рахунок протонізації аміногрупи. Це проявляється у появі в спектрі смуг поглинання vas і vs групи (NH+3) і зсуві у високочастотну ділянку валентних коливань зв’язків CN. Запропонована схема термічного розкладу комплексу. Both synthesis and physico-chemical investigation for hexacyanoferate (II) of acetylpara-phenilen-diamine were made by means of X-rays, IR-spectroscopy and TGA methods.It was found that complex formation occurs via protonation of amino groups, as indicated by presence of absorption bands vas and vs (NH+3) shifted toward higner frequencies of CN bond valency oscillation.The scheme for thermal decompo¬sition of this complex was offered.

Борова О. Я. Дослідження ацетилпарафенілендіамін гексаціаноферату (11) / О. Я. Борова, Д. І. Семенишин, З. Р. Возняк // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 426 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 3–5. – Бібліографія: 3 назви.