До історії Народного комісаріату оборони Української РСР (1944–1945 рр.)

Досліджена історія виникнення та створення Народного комісаріату оборони Української РСР у 1944–1945 рр., проаналізовано причини його недієздатності та висвітлена політика тогочасного керівництва СРСР щодо створення українських республіканських Збройних сил. Поряд із цим доведено, що реальне створення в Україні власної армії не входило у плани радянського керівництва, яке добре розуміло роль національних Збройних сил у державотворчому процесі, а відтак перетворило це на “політичну виставу”. In article the history of creation of the National commissariat of defense Ukrainian SSR in 1944–1945 is investigated, the reasons of his incapacity are analysed and the politics of a management of the USSR is shown concerning creation of republican Armed forces. Together with it is proved, that real creation in Ukraine of own army was not included into plans of the Soviet management which well understood a role of national Armed forces during struggle for statehood, and therefore has transformed it into " political performance ".

Папікян А. До історії Народного комісаріату оборони Української РСР (1944–1945 рр.) / А. Папікян // Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку : [збірник наукових праць] / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008. – Випуск 20. – С. 109–114. – Бібліографія: 14 назв.