Інформаційний підхід у наукометрії: витоки та новітні тенденції

Thumbnail Image

Сьогодні розвиток комп’ютерних технологій, потужні теоретичні методи та математичне моделювання дають змогу сформувати нову точку зору у вивченні оцінки наукової ефективності. Основи сучасних досліджень було закладено ще в минулому столітті, коли розпочалося вивчення потоку наукової інформації. З того часу інформаційний підхід став однією з основних концепцій в наукометрії. Зокрема, нами визначено необхідні критерії для вимірювання наукових результатів та інструментарій для створення нової системи керування наукою. Nowadays the development of computer capabilities, powerful theoretical methods and mathematical modeling permit us to form a new viewpoint on the researches of scientific efficiency evaluation. The basis on modern investigations was founded at the previous century. Then the investigations of flow of scientific information were started. Since that time the informational approach became one of the main concepts in the scientometrics. In particular it gives us the necessary criteria for science measuring and the tools for creating of new science control system.

Мриглод О. Інформаційний підхід у наукометрії: витоки та новітні тенденції / О. Мриглод, Л. Сікора // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 565 : Комп'ютерні науки та інформаційні технології. – C. 64–73. – Бібліографія: 17 назв.

Endorsement

Review