До питання точності довжин векторів, отриманих за результатами відносних GPS-спостережень двочастотними приймачами

Досліджено залежність точності довжин векторів від їхньої довжини та тривалості сеансів за результатами спостережень 34 векторів завдовжки від 5 до 20 км. Результатом спостережень є функціональна залежність між середньоквадратичною похибкою довжини вектора та його довжиною та тривалістю сеансу спостережень. Формулу рекомендується застосовувати для апріорної оцінки точності геодезичних супутникових спостережень. Исследована зависимость точности длин векторов от их длины и длительности сеансов зарезультатами наблюдений 34 векторов длиной от 5 до 20 км. Результатом наблюдений является функциональная зависимость между средней квадратической ошибкой длины вектора от его длины и длительностью сеанса наблюдений. Формулу рекомендуется применять при априорной оценке точности геодезических спутниковых измерений. Dependence of exactness of lengths of vectors is investigational on their length and duration of sessions as a result of supervisions of 34 vectors long from 5 to 20 km. The result of supervisions is functional dependence between the middle quadratic error of length of vector from it’s length and duration of session of supervisions. It is recommended to apply a formula at a priori estimation of exactness of the geodesic satellite measuring.

Костецька Я. До питання точності довжин векторів, отриманих за результатами відносних GPS–спостережень двочастотними приймачами / Я. Костецька, Ю. Пішко // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : збірник наукових праць Західного геодезичного товариства УТГК / Західне геодезичне товариство Українського товариства геодезії і картографії, Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор І. С. Тревого. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009. – Випуск 1 (17). – С. 92–97. – Бібліографія: 12 назв.