Проведено узагальнення методу розрахунку ймовірнісних характеристик міцності стохастично дефективних матеріалів на дисперсні композитні матеріали. Розглянуто випадок коли руйнування ініціюється у м"яких пружних включеннях, геометричні характеристики яких є випадковими величинами з певними законами ймовірнісного розподілу. Побудовано діаграми граничного стану для композитних матеріалів з різною кількістю включень. In this paper approach of probability strength characteristics determination for stochastic defect materials to composite materials is generalized. The case of fracture initial in alien elastic inclusions with probabilistic distributions of geometric characteristics is considered. The diagrams of limiting state for composite materials with di erent number of inclusions are present.

міцність, композитний матеріал, включення, розподіл, strength, composite material, inclusion, distribution

Квіт Р. І. Статистичні характеристики міцності композитних матеріалів за складного напруженого стану / Р. І. Квіт // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 625 : Фізико-математичні науки. – С. 59–64. – Бібліографія: 10 назв.