Логіко-семантичний аналіз та реконструювання визначень в пожежній термінології

2002-03-26

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Пропонована стаття порушує проблему адекватності визначень (дефініцій) термінів зі сфери пожежної безпеки суті і змісту означених ними понять у відповідності до вимог термінознавства і логіки. У статті дається приклад логіко- семантичного аналізу визначення терміна ” пожежа” та його реконструювання з огляду на природницьку та соціальну складові цього поняття. Автори пропонують вжити термін "соціально несанкціонований (нерегламентований) випадок горіння" для характеристики поняття "пожежа".
This offered article raises a question of adequacy of a norm definition from the sphere of fire safety, the substance and the contents of definite them conceptions in accordance to the demands of terminology and logic. In the article the example of a logical-semantic analysis, the term ”a fire” and his reconstructions from the point of view at the naturalistic and social components of this question is given. The authors suggest to insert the term ”a social-non-sanctioned (non-reglamented) occurrence of burning” for a characteristic of the conception ”a fire”.

Коваль М. Логіко-семантичний аналіз та реконструювання визначень в пожежній термінології / Мирослав Коваль, Анатолій Шадрін // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 453 : Проблеми української термінології. — С. 417–421. — (Термінологія гуманітарних знань).