Досліджено взаємодію розчинів лужних силікатів літію, калію з алюмінатом калію та борною кислотою та одержано стійкі до коагуляції та гелеутворення склоутворювальні колоїдні розчини. Встановлено області рН, концентрацію компонентів, об’ємні співвідношення, порядок змішування, зміна яких викликає процес гелеутворення. The interaction of alkaline silicates solutions of lithium, potassium with potassium aluminate and boric acid is investigated. The glass-created colloid solutions are to be stable to coagulation and gel – creation are obtained. The pH range, components concentration, volume ratio, order of blending the change of thouse challenge to gel – creation process are determined.

Романів А. С. Дослідження особливостей одержання силікатних розчинів на основі калієво-літієвого рідкого скла / А. С. Романів, Я. І. Вахула // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 553 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 234–237. – Бібліографія: 7 назв.