Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Досліджено вплив гідропероксиду, олефіну і вмісту каталізатора на швидкість епоксидування октену-1 гідропероксидом третбутилу в присутності МоВ. Показано, що під час реакції під впливом реагентів проходить модифікація поверхні каталізатора. Встановлено, що збільшення концентрації октену-1 зменшує індукційний період і не впливає на швидкість витрати гідропероксиду після нього. Збільшення концентрації гідропероксиду і вмісту каталізатора збільшує швидкість процесу. The influence of hydroperoxide and olefin concentrations and catalyst’s content on the rate of epoxidation of octene-1 by tert-butyl hydroperoxide in the presence of catalyst MoB have been investigated. It was shown that under the influence of reagents in reaction media the modification of catalyst’s surface has been proceeded. It was established that the increasing of octene-1 concentration has been diminished the induction period and has did not influence on the conversion of hydroperoxide after that period. The increasing of hydroperoxide concentration and catalyst’s content have been increased the rate of process.

Черній М. О. Кінетичні закономірності гідропероксидного епоксидування октену-1 в присутності MoB / М. О. Черній // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. – 2002. – № 461 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 28–32. – Бібліографія: 10 назв.